Kolbuszowa. 12 mln zł dla kolbuszowskiego szpitala.

  • 02.11.2017, 11:57
  • js

Podziel się:

Oceń:

Kolbuszowa. 12 mln zł dla kolbuszowskiego szpitala. J.Serafin
Pieniądze przeznaczone zostaną na rozbudowę obiektu. Przebudowane zostaną pomieszczenia po byłej izbie przyjęć oraz dobudowana zostanie część skrzydła przylegającego do tych pomieszczeń na potrzeby bloku operacyjnego z salą wybudzeń.

Na tym jednak nie koniec. Za prawie 12 mln zł blok zostanie wyposażony nie tylko w niezbędne instalacje, ale również nowoczesny sprzęt medyczny m.in. tomograf komputerowy. Całość ma pochłonąć dokładnie 11 mln 461 tys. zł, z czego 9 mln 742 tys. zł to unijne dofinansowanie. Inwestycja ma zostać zrealizowana do 16 października 2018 roku.
 
Dla mieszkańców 
Podpisanie umowy na przyznane dofinansowanie odbyło się we wtorek, 31 października, w kolbuszowskim starostwie. - Przystępujemy do bardzo ważnej inwestycji, która będzie służyła mieszkańcom, pacjentom - powiedział Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego. - Tak wysokiego wsparcia szpital nie otrzymał od dawna - dodał włodarz Podkarpacia, a jego słowa potwierdził Zbigniew Strzelczyk, dyrektor szpitala w Kolbuszowej. - Od 26 lat jestem dyrektorem i tak dużych pieniędzy jeszcze nie było - przyznał szef lecznicy.

Więcej w 44 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

js

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe