Szaleństwo mieszkaniowe! Młodzi ludzie jako miejsce osiedlenia najczęściej wybierają Cmolas

  • 7.11.2017, 11:57
  • lw
Szaleństwo mieszkaniowe! Młodzi ludzie jako miejsce osiedlenia najczęściej wybierają Cmolas L. Wyzga
Gmina Cmolas przeżywa prawdziwy boom mieszkaniowy. Prężnie rozwija się nie tylko Cmolas, ale i inne sołectwa.

- Muszę powiedzieć, że co roku, kiedy podpisuję decyzje lokalizacyjne pod budynki mieszkaniowe, to pod długopisem pojawia mi się rekord. To niesamowite - cieszy się Eugeniusz Galek, wójt gminy. - To nie jest wybryk jednego roku. Taki proces obserwuję już od pięciu lat - dodaje.

Nowych domów w ostatnich latach najwięcej powstało w stolicy gminy. - Ładnie rozwija nam się osiedle Pańskie Pole i Pogorzałki. Domy chętnie stawiane są też na początku Cmolasu, w kierunku ujęcia wody oraz za plebanią. Pewne uzupełnienia zauważamy także na Zakościelu - wylicza włodarz gminy.

 

Jednak nie tylko Cmolas cieszy się zainteresowaniem młodych mieszkańców. Chętnych do postawienia własnego domu nie brakuje także w Trzęsówce i Ostrowach Tuszowskich. Czynnikiem zachęcającym do osiedlenia się w tej ostatniej wiosce jest z pewnością bliska odległość do Mielca, gdzie spora część mieszkańców całej gminy znajduje zatrudnienie. - Mielec jest tym ośrodkiem, który przyciąga - podkreśla Eugeniusz Galek. - Przyciągają nie tylko zakłady pracy, w których, kto chce pracować, to pracuje, ale też szkoły, wyższe uczelnie i wszelkie instytucje kultury - dodaje wójt.

lw
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
do franek
do franek 9.11.2017, 13:53
Nie wiesz chłopcze, to się nie odzywaj! Pokaż mi drugą taką gminę gdzie chodźby kanalizacja jest wykonana prawie w stu procentach gospodarstw domowych. Drogi, w największe zadu..e jedziesz gładkim asfaltem, tak można wyliczać i wyliczać! Kolbuszowa jest jeszcze z tym wszystkim w ubiegłej epoce.
Franek
Franek 9.11.2017, 16:56
Przejedz się po gminie Cmolas to więcej zobaczysz , potem zabieraj głos. Kanalizacja w Cmolasie tak, ale na zadupiu Cmolsu daleko jest do kanalizacji, tak samo z drogami , w najlepszym razie wysypanymi grubymi kaminiami.
Franek
Franek 7.11.2017, 20:14
W innych gminach jest tak samo, ludzie z miasta uciekają , ale wójtowie nie chełpią się tym , tylko działają , budują drogi, chodniki i oświetlenia, czego nie można powiedzieć o gminie Cmolas. Pchać się w te dziury nie radzę.
Odp. Franek
Odp. Franek 8.11.2017, 20:14
Oj nie zgadzam się , artykułu nie pisał wójt ,czy ktoś z gminy , tylko redakcja działając na statystykach . Uważam , że ta gmina jest bardzo dobrze prowadzona .
qwerty
qwerty 7.11.2017, 13:45
Cmolas to bardzo ładna miejscowość ale dobrej pracy brakuje w pobliżu. Dlatego najlepiej budować się blisko dużego miasta

Pozostałe