Wola Raniżowska ma szansę na plac zabaw jeszcze w tym roku

  • 13.11.2017, 06:34 (aktualizacja 13.11.2017 06:38)
  • dg
Wola Raniżowska ma szansę na plac zabaw jeszcze w tym roku D. Garbacka
Trwa budowa placu zabaw, na który gmina Raniżów otrzymała dofinansowanie w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2017-2020.

Radni gminni zgodzili się w kwietniu tego roku, aby z Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2017-2020 skorzystała Wola Raniżowska. Na budowę profesjonalnego placu zabaw w sołectwie gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 6 tys. 774 zł. Wkład własny wyniósł ponad 21 tys. zł.

Plac powstaje na działce obok budynku świetlicy w Woli Raniżowskiej. Ma służyć nie tylko uczniom sąsiedniej szkoły, ale też być ogólnodostępny.

 

 

Jak mówi Józef Raczek, sołtys Woli Raniżowskiej, budowa rozpoczęła się jeszcze w zeszłym tygodniu, prace zostały jednak wstrzymane. Dlaczego? - Okazało się, że tam jest bardzo trudny teren. Pogoda nie sprzyjała i w pewnym momencie postało na placu wielkie szambo - wyjaśnia gospodarz Woli Raniżowskiej i dodaje: - Trzeba jeszcze kilka samochodów ziemi i piasku przywieźć, żeby wyrównać teren. Myślę, że jeszcze w tym roku plac powinien być gotowy.

 

 

dg
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe