Cztery miliony złotych władze na przebudowę dworku Błotnickich

  • 13.11.2017, 15:57
  • Karolina Ziółkowska
Podziel się:
Oceń:
Cztery miliony złotych władze na przebudowę dworku Błotnickich K.Ziółkowska
Prawie 4 miliony złotych. Tyle władze Dzikowca zamierzają przeznaczyć na kompleksową przebudowę dworku Błotnickich. To jedna z największych jak dotąd gminnych inwestycji. Na co ta kwota zostanie dokładnie przeznaczona?

W październiku gmina ogłosiła przetarg na roboty budowlane związane z rewaloryzacją zabytkowego zespołu parkowo – dworskiego. Inwestycja jest współfinansowana z unijnych pieniędzy. Umowa na przyznanie dofinansowania została podpisana z Województwem Podkarpackim 22 sierpnia. - Przyznano nam 2 mln 825 tys. zł – mówił wówczas Józef Tęcza, zastępca wójta Dzikowca.

Szacunkowa wartość planowanych prac jest jednak znacznie większa, bo według władz Dzikowca ta inwestycja może pochłonąć ponad 3 mln 529 tys. złotych. Przynajmniej tyle zakładali wstępnie urzędnicy. Jak wynika jednak z rozstrzygnięcia przetargowego, które nastąpiło 25 października, Firma Budowlana "REMBISZ" z Zielonki, zrealizuje prace za 3 mln 960 tys. złotych.
 

 

 

Ośrodek z hotelem
Na co dokładnie zostanie przeznaczona ta pokaźna kwota? Jak wyjaśniają urzędnicy, inwestycja polegać będzie na renowacji i adaptacji pomieszczeń zespołu dworskiego na potrzeby ośrodka konferencyjno-rehabilitacyjnego. Na parterze dworu ma powstać recepcja, administracja, sala restauracyjna wraz z zapleczem gastronomicznym oraz pomieszczenia i zaplecza techniczne. Na pierwszym piętrze będą także cztery jednostki mieszkalne. Przebudowana zostanie także dawna oficyna dworska (sąsiadująca z budynkiem pałacowym). Tam powstać ma hotel, w którym do dyspozycji gości będzie 16 dwuosobowych pokoi.

Więcej w 45 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

 

 

Karolina Ziółkowska
  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
frgrgg
frgrgg 14.11.2017, 09:23
a czy na pewno ta nieruchomosc nalezy do wladz gminy zeby pozniej po skonczonym remoncie nagle nie znalazl sie pra pra wnuk spadkobiercow z rzadaniem o zwrot majatku??
Infor
Infor 16.11.2017, 12:50
należy, spdkobierca zrzekł się praw do nieruchomości na rzecz Gminy. NIe wiem czy wchodziło w to jakies ynagrdzenie, ale stan prawny jest wyjasniony.

Pozostałe