Cztery miliony złotych władze na przebudowę dworku Błotnickich

  • 13.11.2017, 15:57
  • Karolina Ziółkowska
Podziel się:
Oceń:
Cztery miliony złotych władze na przebudowę dworku Błotnickich K.Ziółkowska
Prawie 4 miliony złotych. Tyle władze Dzikowca zamierzają przeznaczyć na kompleksową przebudowę dworku Błotnickich. To jedna z największych jak dotąd gminnych inwestycji. Na co ta kwota zostanie dokładnie przeznaczona?

W październiku gmina ogłosiła przetarg na roboty budowlane związane z rewaloryzacją zabytkowego zespołu parkowo – dworskiego. Inwestycja jest współfinansowana z unijnych pieniędzy. Umowa na przyznanie dofinansowania została podpisana z Województwem Podkarpackim 22 sierpnia. - Przyznano nam 2 mln 825 tys. zł – mówił wówczas Józef Tęcza, zastępca wójta Dzikowca.

Szacunkowa wartość planowanych prac jest jednak znacznie większa, bo według władz Dzikowca ta inwestycja może pochłonąć ponad 3 mln 529 tys. złotych. Przynajmniej tyle zakładali wstępnie urzędnicy. Jak wynika jednak z rozstrzygnięcia przetargowego, które nastąpiło 25 października, Firma Budowlana "REMBISZ" z Zielonki, zrealizuje prace za 3 mln 960 tys. złotych.
 

 

 

Ośrodek z hotelem
Na co dokładnie zostanie przeznaczona ta pokaźna kwota? Jak wyjaśniają urzędnicy, inwestycja polegać będzie na renowacji i adaptacji pomieszczeń zespołu dworskiego na potrzeby ośrodka konferencyjno-rehabilitacyjnego. Na parterze dworu ma powstać recepcja, administracja, sala restauracyjna wraz z zapleczem gastronomicznym oraz pomieszczenia i zaplecza techniczne. Na pierwszym piętrze będą także cztery jednostki mieszkalne. Przebudowana zostanie także dawna oficyna dworska (sąsiadująca z budynkiem pałacowym). Tam powstać ma hotel, w którym do dyspozycji gości będzie 16 dwuosobowych pokoi.

Więcej w 45 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

 

 

Karolina Ziółkowska

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
frgrgg
frgrgg 14.11.2017, 09:23
a czy na pewno ta nieruchomosc nalezy do wladz gminy zeby pozniej po skonczonym remoncie nagle nie znalazl sie pra pra wnuk spadkobiercow z rzadaniem o zwrot majatku??
Infor
Infor 16.11.2017, 12:50
należy, spdkobierca zrzekł się praw do nieruchomości na rzecz Gminy. NIe wiem czy wchodziło w to jakies ynagrdzenie, ale stan prawny jest wyjasniony.

Pozostałe