Festiwal Muzyków w Ostrowach Baranowskich

  • 21.11.2017, 11:57
  • opr. lw
Festiwal Muzyków w Ostrowach Baranowskich opr. lw
W niedzielę (5 listopada) w Ostrowach Baranowskich po raz 14. odbył się Festiwal Muzyków. W tym roku w muzycznych zmaganiach po raz pierwszy wzięli także udział uczniowie z gminy Niwiska.

Co roku jesienna porą Wiejskie Centrum Kultury w Ostrowach Baranowskich jest miejscem konfrontacji muzycznych talentów z gminy Cmolas. W tym roku jednak w tę muzyczną rywalizację włączyli się także uczniowie z sąsiedniej gminy Niwiska.

Do konkursu, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa w Ostrowach Baranowskich, zostało zgłoszonych w sumie 27 uczniów. Rywalizacja przebiegała w kilku kategoriach: zespoły i soliści klas 0 - III, soliści ze szkół podstawowych (klasy IV - VII) oraz soliści z klas gimnazjalnych. W sumie wystąpiło 19 solistów oraz sześć zespołów.

Wnętrze ostrowieckiego centrum kultury wypełniły dźwięki trąbki, gitary klasycznej i elektrycznej, skrzypiec i fortepianu. Uczestnicy przygotowali dla publiczności prawdziwą muzyczną ucztę. Ich popisy bacznie obserwowało jury w składzie: Justyna Fedus, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu, obecnie nauczycielka w Szkole Muzycznej w Niwiskach, Jarosław Mazur, muzyk, nauczyciel, założyciel zespołów folkowych "Kocirba" i "Hudacy" oraz Anna Kwas, wokalistka zespołu "Wczorajszy" i "Hudacy", laureatka wielu konkursów i przeglądów wokalnych.

Na najlepszych uczestników tradycyjnie już czekały dyplomy, puchary i upominki. Czas oczekiwania na wyniki umilił występ pani Justyny Fedus. Obecni mogli posłuchać najpopularniejszych utworów Chopina.

Nagrodę Grand Prix XIV Festiwalu Muzyków otrzymała Gabriela Fryc ze Szkoły Podstawowej w Siedlance.

Klasy gimnazjalne

Soliści:
1. I miejsce – Daria Posłuszna (SP w Trzęsówce)
2. II miejsce – Karolina Harchut (SP w Niwiskach)
3. III miejsce – Mateusz Nowicki (SP w Cmolasie) 
4. Udział – Patryk Pająk (SP w Cmolasie)
Klasy IV - VII

Soliści
1. I miejsce- Klara Harchut (SP w Niwiskach)
2. II miejsce Nikodem Kosiorowski (SP w Cmolasie) 
3. III miejsce- Kamila Chmielowiec (SP w Siedlance)
4. Wyróżnienie - Mikołaj Krzak (SP w Trześni)
Klasy 0 - III

Soliści
I miejsce - Natalia Sobolewska (NSP w Jagodniku)
II miejsce - Julia Kosiorowska (SP w Siedlance)

Zespoły
I miejsce - Zespół ALLEGRETTO (SP w Hadykówce)
II miejsce - Zespół ze Szkoły Podstawowej w Trzęsówce. 

opr. lw
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe