Cmolas. Gminny etap konkursu Literatura i Dzieci

  • 27.11.2017, 05:00
  • lw
Cmolas. Gminny etap konkursu Literatura i Dzieci SOK Cmolas
We wtorek (14 listopada) w Samorządowym Ośrodku Kultury w Cmolasie odbył się gminny etap konkursu Literatura i Dzieci. Tegorocznej edycji przyświeca hasło "Dzień bez komputera".

W ramach prezentacji konkursowej dzieci i młodzież szkół podstawowych z terenu gminy Cmolas zaprezentowały wybrane utwory w formie recytacji, inscenizacji i piosenki. W sumie zgłoszonych zostało 37 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych: kl. 0-III oraz kl. IV-VI. 

Wszystkim występom bacznie przyglądało się jury w składzie: Bogumiła Kosiorowska (przewodnicząca), polonistka i dyrektor Samorządowego Centrum Kultury w Dzikowcu, Krzysztof Kłoda, muzyk, dyrygent Orkiestry Dętej MDK z Kolbuszowej oraz Urszula Blat, instruktor w Samorządowym Ośrodku Kultury w Cmolasie.

 

 

Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz drobne upominki, a zwycięzcy zakwalifikowali się do etapu rejonowego konkursu w Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu Gminy Mielec z siedzibą w Chorzelowie.

Klasy IV - VI
recytacja:
I miejsce - Katarzyna Ruman (SP w Cmolasie)
II miejsce - Bartłomiej Ofiara (SP w Trzęsówce)

piosenka:
I miejsce - Zespół wokalny (SP w Cmolasie)
II miejsce - Zespół Allegretto (SP w Hadykówce)

inscenizacja:
I miejsce - Grupa Teatralna z SP w Cmolasie
Klasy 0-III 

recytacja:
I miejsce - Weronika Kaczmarska (SP w Ostrowach Baranowskich) 
II miejsce - Patrycja Witkowska (SP w Hadykówce) 

piosenka:
I miejsce - Klaudia Chmielewska (SP w Cmolasie) 
II miejsce - Karol Lewandowski (NSP w Jagodniku)

 

 

lw
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe