Kolbuszowa. Grzegorz Romaniuk sam zrezygnował z pełnienia funkcji radnego powiatowego

  • 30.11.2017, 14:40 (aktualizacja 30.11.2017 15:17)
  • Lidia Wyzga
Kolbuszowa. Grzegorz Romaniuk sam zrezygnował z pełnienia funkcji radnego powiatowego archiwum
Radni powiatu kolbuszowskiego nie będą podejmować uchwały o wygaśnięciu mandatu Grzegorza Romaniuka. Samorządowiec sam złożył rezygnację ze sprawowania swojej funkcji.

Stosowny dokument wiceprzewodniczący rady powiatu złożył na ostatnim posiedzeniu komisji rewizyjnej (spotkanie odbyło się 23 listopada). - Muszę powiedzieć, że pan Romaniuk nas wszystkich zaskoczył bardzo mile. Jako radni nie będziemy mieli problemu czy takiego dylematu, że kolegę trzeba z rady wyrzucić - powiedział nam kilka godzin po spotkaniu komisji rewizyjnej Krzysztof Sochacki, jej przewodniczący. - Według mnie to ktoś chciał sobie gorącego ziemniaka z ogniska wyciągnąć rękami radnych powiatowych - dodał.

 

 

Rezygnacja
Podczas spotkania członkowie komisji rewizyjnej zapoznali się dokładnie z dokumentacją, którą przekazał m.in. Zbigniew Strzelczyk, dyrektor SP ZOZ w Kolbuszowej. - Rozpatrzyliśmy wszystkie dokumenty: umowy, dzierżawy i tak dalej. Okazało się, że były dwie umowy podpisywane, w 2012 roku i nowa, w 2015 roku. Co jakiś czas były też podpisywane aneksy - wyjaśnił Krzysztof Sochacki. 

Z zebranej dokumentacji jednoznacznie wynikało też, że szpital znajduje się na mieniu powiatu kolbuszowskiego. Taką informację, jak zaznaczył przewodniczący komisji rewizyjnej, co roku otrzymuje każdy radny. - Gdy analizujemy budżet za wcześniejszy rok i udzielamy absolutorium, to dostajemy też informację o mieniu powiatu. Są tam wyszczególnione wszystkie pozycje, a na pierwszym miejscu jest właśnie szpital. Oprócz tego dostajemy też wypis z rejestru gruntów z zaznaczeniem, gdzie właścicielem jest powiat, a użytkownikiem Zespół Opieki Zdrowotnej - przyznał Krzysztof Sochacki.

Więcej w 48 numerze Korso Kolbuszowskiego

 

 

Lidia Wyzga
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Ja
Ja 2.12.2017, 05:18
jak jest cos do ukrycia to sam rezygmuje

KARDYS nastepny niech WWWWyyyyyypppp.......
marta
marta 2.12.2017, 05:14
uciekaj ty !!!!!!

Pozostałe