Policja poszukuje mężczyzny z portretu pamięciowego. Jest on podejrzewany o oszustwo metodą "na wnuczka"

  • 30.11.2017, 15:01 (aktualizacja 30.11.2017, 15:17)
  • KPP Sanok/js

Podziel się:

Oceń:

Policja poszukuje mężczyzny z portretu pamięciowego. Jest on podejrzewany o oszustwo metodą "na wnuczka" Fot. KPP Sanok Portret pamięciowy mężczyzny.
Sprawa dotyczy powiatu sanockiego, ale mężczyzna może znajdować się na terenie całego Podkarpacia.

20 października do mieszkanki powiatu sanockiego zadzwoniła kobieta  podająca się za żonę jej wnuka. Poinformowała ona staruszkę o wypadku, w którym rzekomo miał uczestniczyć wnuk 84-latki. Następnie rozmowę prowadziła fałszywa policjantka i potwierdzając, że doszło do wypadku. Poleciła, aby kobieta jak najszybciej przekazała kilkadziesiąt tysięcy złotych. Pieniądze miały być rekompensatą dla pokrzywdzonych w wypadku i ochronić wnuka kobiety przed pójściem do więzienia. 

Rozmówczyni wywierała presję na starszej kobiecie tłumacząc, że trzeba działać szybko i nikt nie może się o tej sytuacji dowiedzieć. Niestety 84-letnia kobieta uwierzyła oszustce i przekazała swoje oszczędności mężczyźnie, który oczekiwał w umówionym miejscu o ustalonej godzinie.  Mężczyzna, który odbierał gotówkę przedstawił się jako policjant, następnie zabrał pieniądze i udał się w nieznanym kierunku.   


Na podstawie opisu pokrzywdzonej został sporządzony portret pamięciowy mężczyzny, który podając się za policjanta zabrał pieniądze. 
 
Policjanci wyjaśniający okoliczności tego zdarzenia zwracają się z prośbą do osób, które rozpoznają mężczyznę na sporządzonym portrecie pamięciowym o kontakt z dyżurnym policji pod numerem alarmowym 997.

KPP Sanok/js

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe