Gmina Cmolas. Od przyszłego roku mieszkańcy zapłacą więcej za wodę i ścieki

  • 2.12.2017, 11:57
  • lw
Gmina Cmolas. Od przyszłego roku mieszkańcy zapłacą więcej za wodę i ścieki pixabay.com
Od przyszłego roku mieszkańcy zapłacą więcej za dostarczoną wodę i odebrane ścieki. W jakim stopniu te podwyżki wpłyną na zawartość ich portfeli?

Jedną z ważniejszych kwestii, którą na listopadowej sesji zajęli się cmolascy radni, dotyczyła ustalenia nowych stawek za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków. Kwestia o tyle ważna dla mieszkańców gminy, ponieważ w przypadku obu usług chodzi o wzrost cen.

 

 

Co rok więcej
Podwyżki, które przyjęli radni, najbardziej dotkną gospodarstwa domowe. Jeden metr sześc. wody od 2018 r. ma kosztować netto 3,97 zł. To o 10 gr więcej niż obecnie. Dla rodziny składającej się z czterech osób, przy założeniu, że każdy miesięcznie zużywa ok. 3 metry sześc. wody, oznacza to, że w ciągu miesiąca będzie musiała znaleźć dodatkowo 1,20 zł. O tyle bowiem w praktyce wzrosną miesięczne rachunki za wodę. Podobnie sytuacja wygląda, jeżeli chodzi o ścieki. W obecnym roku jeden metr sześc. odebranych ścieków kosztował przeciętnego Kowalskiego 3,99 zł. Od 2018 roku stawka również wzrośnie o 10 groszy i wyniesie 4,09 zł netto. 

Więcej w 48 numerze Korso Kolbuszowskiego

 

 

lw
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
gość
gość 6.12.2017, 19:30
Gmina Cmolas zawsze musi być najlepsza , nawet w opłaty muszą być najwyższe w powiecie.
Cmolesianin
Cmolesianin 4.12.2017, 20:16
Podajcie lepiej ceny brutto oraz opłatę abonamentową.

Pozostałe