Promocja trzeciego tomiku wierszy Anity Róg

  • 2.12.2017, 15:57
  • lw
Promocja trzeciego tomiku wierszy Anity Róg L. Wyzga W czasie wieczoru autorskiego Anita Róg zaprezentowała nie tylko swoje wiersze. 17-latka zadeklamowała także utwór Edgara Allana Poe "Annabel Lee", który to, jak przyznała, natchnął ją do napisania trzeciego tomiku poezji.
W sobotę, 25 listopada, w Samorządowym Ośrodku Kultury w Cmolasie odbyła się promocja trzeciego tomiku wierszy Anity Róg pod tytułem "Pisane ciszą". W czasie spotkania młoda poetka udowodniła, że oprócz pisania, jej duszy bliska jest też muzyka i śpiew.

Wieczór autorski zdolnej poetki przyciągnął mieszkańców gminy Cmolas. Anicie w tym wyjątkowym dniu towarzyszyła rodzina, przyjaciele, przedstawiciele Mieleckiego Towarzystwa Literackiego, lokalni samorządowcy oraz jej dawni nauczyciele.

 

 

W trakcie spotkania wybrane wiersze z trzeciego tomiku zaprezentowali przyjaciele Anity: Aleksandra Kościelna, Sylwia Maziarz i Dawid Maciąg oraz sama autorka. 17-latka udowodniła także, że bliski jest jej śpiew i gra na gitarze. Solo i w duecie z siostrą Klaudią zaśpiewała m.in. takie piosenki jak: "Tam, gdzie nie ma już dróg" czy "Hallelujah". 

Podczas promocji pod adresem 17-latki wiele ciepłych słów powiedziała pani Władysława Stolarz, która to jeszcze w Szkole Podstawowej w Porębach Dymarskich dostrzegła i doceniła w Anicie jej poetyckie zdolności. - Każdy młody człowiek jest kimś wyjątkowym. 

Każdy ma w sobie jakiś ukryty talent. Trzeba go tylko umieć odkryć i pokazać innym - zaczęła emerytowana już nauczycielka języka polskiego. - Anita to bardzo skromna, wrażliwa i cicha osoba, która ma dopiero 17 lat, a już tworzy wspaniałą i niepowtarzalną lirykę. Swoją postawą pokazuje nam, że można, a w zasadzie trzeba realizować swoje pasje i marzenia. 

Niezależnie od tego, ile ma się lat, ile napotyka nas trudności i ile w nas narasta wątpliwości. W takich chwilach, oprócz wiary w siebie, oprócz uporu i determinacji, bardzo ważna jest praca. I to właśnie swoją pracowitością i sumiennością nasza Anita zdobyła tak wiele - podkreśliła Władysława Stolarz. 

Więcej w 48 numerze Korso Kolbuszowskiego

 

 

lw
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe