Majdan najaktywniejszą gminą

  • 12.12.2017, 11:57 (aktualizacja 12.12.2017, 16:36)
  • Dominika Garbacka

Podziel się:

Oceń:

Majdan najaktywniejszą gminą D. Garbacka
Nadmierna prędkość kierowców na drodze krajowej nr 9 to najczęstszy i potwierdzony przez policję problem zgłaszany przez mieszkańców gminy w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jak policjanci sprawdzają zgłoszenia? Które z nich najczęściej się potwierdzają?

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy w Majdanie Królewskim (21 listopada) samorządowcy spotkali się z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej. Przedmiotem spotkania była debata pod nazwą "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ. Bezpieczeństwo na terenie gminy Majdan Królewski".

 

 

Prędkość i  alkohol
Głównym tematem poruszonym podczas spotkania było omówienie zagrożeń bezpieczeństwa zgłaszanych przez mieszkańców gminy za pośrednictwem internetowej aplikacji. - Jeżeli chodzi o nasz powiat, to gmina Majdan Królewski jest najaktywniejszą gminą pod względem zgłaszania zagrożeń. 

Od samego początku funkcjonowania mapy na terenie naszego powiatu mamy ponad 900 zgłoszeń, z czego ponad 470 to zgłoszenia z gminy Majdan Królewski - poinformowała obecna na sesji Jolanta Skubisz- Tęcza, oficer prasowy KPP w Kolbuszowej i dodała, że najwięcej, bo aż 435 zgłoszeń, dotyczy przekraczania prędkości na drodze krajowej nr 9. - Pojawiają się także zgłoszenia z ul. Kozłowieckich w Majdanie Królewskim. 

Pojedyncze zgłoszenia dotyczą natomiast spożywania alkoholu czy zażywania środków odurzających, rajdów samochodowych i złej organizacji ruchu.

Więcej w 49 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

 

 

Dominika Garbacka

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
13 grudnia
13 grudnia 14.12.2017, 23:22
przed wyborami to pooolicja jakoś mniej aktywna jest
żeby nie denerwowaci ludzi
tak to już jest z nadania politycznego
yan
yan 13.12.2017, 16:15
no i jeszcze plejbana też po drapnęli
a dzielnicowy pisdniety niech nie uogólnia i mniej tvpis ogląda
dzielnicowy
dzielnicowy 13.12.2017, 15:00
Jak kapus jest obywatelem honorowym to nie dziwota ze ludzie donoszą hurtowo
borewicz
borewicz 14.12.2017, 11:19
o twojego ojca chodzi ?
Miejscowy Policjant
Miejscowy Policjant 12.12.2017, 21:16
Sołtys Huty Komorowskiej który tak pilnie wysłu***e tej policjantki może najwięcej powiedzieć o bezpieczeństwie , nie kto inny jak on stracił prawo jazdy na rok czasu za jazdę po alkoholu. Swoją drogą nie nauczył się jak postępować , jak zachować dokument , wystarczyło tylko zapytać męża wicewójtowej z Majdanu , on juz wie co należało zrobić by prawa jazdy nie zabrała policja , mimo że się było pod wpływem. Przykład jednak idzie z góry bo nie kto inny jak wójt skosił swego czasu słupa traktorem , ot i taka to nasza gmina MK bezpieczna jest ...

Pozostałe