Uczennice z naszego powiatu zostały laureatkami XI konkursu plastycznego "Bezpieczne wakacje 2017"

  • 18.12.2017, 06:09 (aktualizacja 18.12.2017 06:14)
Uczennice z naszego powiatu zostały laureatkami XI konkursu plastycznego ZS Wola Raniżowska
Konkurs był dwuetapowy. W pierwszej turze prace były oceniane przez jury powołane przez Powiatową Komendę Policji w Kolbuszowej. Nagrodzone prace zostały przesłane do Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

W piątek, 8 grudnia, w Refektarzu Muzeum Okręgowego w Rzeszowie odbył się finał XI edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego "Bezpieczne wakacje 2017". Laureatką w kategorii wiekowej 13-15 lat została Sylwia Gil z Gminnego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Raniżowie. Jej praca zdobyła II miejsce. Na II miejscu uplasowała się również Kinga Dudek ze szkoły podstawowej  w Ostrowach Tuszowskich, w kategorii wiekowej 10-12 lat. Miejsca zdobyte przez uczennice są dużym sukcesem, gdyż  na tym etapie rywalizowało ze sobą około 230 uczestników.

"Bezpieczne wakacje" to cykliczny konkurs plastyczny, którego  organizatorami są: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie. Tegoroczna edycja rozpoczęła się 19 czerwca i trwała do 6 października.

Jednym z głównych celów konkursu jest edukowanie i uwrażliwienie na właściwe zachowania w różnych sytuacjach społecznych oraz kształtowanie umiejętności i nawyku wyboru bezpiecznych zachowań przez dzieci i młodzież w codziennych sytuacjach życiowych. Tematyka prac dotyczy szeroko rozumianego bezpiecznego zachowania w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu młodego pokolenia.

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------