Ceramika poszła pod młotek

  • 23.12.2017, 13:30
  • Lidia Wyzga

Podziel się:

Oceń:

Ceramika poszła pod młotek Archiwum Korso
30 listopada odbyła się pierwsza licytacja Zakładu Ceramika Polska Sp. z o.o. położonego w Hadykówce. Czy nieruchomość zyskała nowego właściciela?

Zakład w Hadykówce, który jeszcze kilka lat temu święcił sukcesy w zakresie produkcji i sprzedaży materiałów budowlanych, od blisko trzech lat stoi pusty. Pod koniec października 2014 roku została zatrzymana produkcja, a z końcem 2014 roku z pracą pożegnało się blisko 80 pracowników. Przez ostatnie kilkanaście miesięcy po zakładzie hulał wiatr. W końcu jednak pojawiła się szansa, aby nieruchomość zyskała nowego właściciela. 

 

 

Ponad 7 milionów
W ostatni dzień listopada w kolbuszowskim sądzie rejonowym odbyła się pierwsza licytacja nieruchomości. Nad jej przeprowadzeniem czuwał Łukasz Dziuban, komornik sądowy przy Sądzie Rejonowym w Mielcu. Przedmiotem licytacji, jak czytamy w ogłoszeniu o przetargu, były m.in. działki gruntowe, na których znajdują się złoża iłów krakowieckich oraz działki zabudowane kompleksem produkcyjno-usługowym, na który składają się m.in. budynek administracyjno-socjalny (ponad 402 mkw.), budynek magazynowo-warsztatowy (ponad 577 mkw.), budynek na maszyny i urządzenia (364 mkw.) czy budynek kotłowni ze zmiękczalnią wody (288 mkw.). Nieruchomość oszacowana została na ponad 7,6 mln zł. Cena wywoławcza wynosiła ponad 5,7 mln zł. Przystępujący do licytacji byli zobowiązani do złożenia rękojmi (10 proc. ceny oszacowania, czyli ponad 768 tys. zł). 

Musi być wniosek
Jak udało nam się dowiedzieć, na pierwszy termin licytacji nie zgłosił się żaden chętny. Teraz kancelaria komornika czeka na wniosek w sprawie wyznaczenia drugiego terminu. Pismo takie może złożyć każdy z wierzycieli przyłączonych do egzekucji nieruchomości. Pewne jest, że w drugim terminie licytacji zmniejszy się cena wywoławcza nieruchomości (wyniesie 2/3 ceny oszacowania). 

Więcej w 51 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

 

 

Lidia Wyzga

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
michal
michal 07.03.2018, 22:26
i Co z tą ceramiką?wiadomo już?
antek
antek 25.12.2017, 08:38
rozkradli rozszabrowali a teraz beda sprzedawac kpina z ludzi
władek
władek 26.12.2017, 09:26
typowe działania naszej "władzy"

Pozostałe