Za nami kolejna edycja Podkarpackiego Mityngu Pływackiego Olimpiad Specjalnych

  • 24.12.2017, 05:00 (aktualizacja 24.12.2017 21:57)
  • MJ
Za nami kolejna edycja Podkarpackiego Mityngu Pływackiego Olimpiad Specjalnych Archiwum klubowe
Zespół Szkół Specjalnych z Kolbuszowej Dolnej był organizatorem kolejnej edycji Podkarpackiego Mityngu Pływackiego Olimpiad Specjalnych. Wystartowało ponad 80 zawodników, z dobrej strony pokazali się nasi podopieczni.

- Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku – tekst ten przysięgi, który wybrzmiewa na każdych zawodach z serii olimpiad specjalnych, usłyszeli również uczestnicy imprezy w Kolbuszowej. Do stolicy naszego powiatu przyjechali zawodnicy z całego województwa, czyli z Przemyśla, Leska, Krosna, Jasła, Rzeszowa, Ropczyc, Dębicy, Rzeszowa, Mielca, Leżajska, Rudnika nad Sanem, Strzyżowa, Jarosławia, Tarnobrzega. Rywalizowali oni w dziesięciu konkurencjach indywidualnych, w podziale na dwie grupy. 

Były konkurencje dla mniej zaawansowanych, czyli: 15 metrów chodu po dnie, 10 m pływania z asystą, 15 m pływania bez asysty, 15 m z pomocą sprzętu pływającego, 25 m z pomocą sprzętu pływającego oraz konkurencje oficjalne (dla bardziej zaawansowanych), czyli 25 metrów stylem dowolnym, 50 m stylem dowolnym, 25 m stylem grzbietowym, 50 m stylem grzbietowym, 25 m stylem klasycznym. – Łącznie odbyło się 112 startów indywidualnych i sześć wyścigów sztafetowych – wspominał Paweł Żądło, nauczyciel z ZSS. Nasz powiat reprezentowali zawodnicy Fali Kolbuszowa Dolna. 

Więcej w 51 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

 

 

MJ
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------