Mieszkańcy Ostrów Baranowskich złożyli na ręce starosty petycję

  • 01.01.2018, 05:00
  • lw

Podziel się:

Oceń:

Mieszkańcy Ostrów Baranowskich złożyli na ręce starosty petycję archiwum
Zgodnie z zapowiedzią, delegacja mieszkańców Ostrów Baranowskich odwiedziła starostę i złożyła na jego ręce petycję w sprawie wprowadzenia dodatkowego przystanku autobusowego. Jak przebiegło spotkanie? I czy ich prośba zostanie w końcu spełniona?

Pięcioosobowa delegacja mieszkańców Ostrów Baranowskich razem z sołtysem spotkała się ze starostą we wtorek (12 grudnia). Przedstawiciele sołectwa, w imieniu rodziców uczniów dojeżdżających do szkół średnich, osób starszych i nieposiadających własnego transportu, złożyli na ręce szefa powiatu trzecią już petycję. W piśmie wnioskowali o wydłużenie trasy dowozu o przystanek w przysiółku Pateraki. Takie rozwiązanie, jak podkreślali, byłoby wielkim ułatwieniem dla mieszkańców tej okolicy. Teraz, aby dostać się na jedyny obsługiwany przystanek autobusowy (koło sołtysa - przyp. red.), niektórzy muszą pokonywać nawet do siedmiu kilometrów.

Nie po myśli
- Rozmowa z panem starostą przebiegła prawidłowo, chociaż nie po naszej myśli - przyznała mieszkanka wsi, która wzięła udział we wtorkowym spotkaniu i która skontaktowała się z naszą redakcją. Jak zaznaczyła kobieta, podczas rozmowy Józef Kardyś na spokojnie wyjaśnił, że on tak naprawdę nie ma wpływu na to, jak przebiega trasa kursu. - Starosta, chociaż przyjął nas bardzo mile, od tej sprawy umywa ręce - mówiła nasza rozmówczyni. - Wysłał nas na rozmowę do pana wójta i zasugerował, że możemy też bezpośrednio interweniować u przewoźnika - dodała.

Więcej w 51 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

lw

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
polal
polal 03.01.2018, 22:16
wójt może dofinansować ( w sensie zorganizować i finansować komunikacje) a jeśli twierdzi inaczej powinien zając się czym innym. Nie ma najmniejszych przeszkód prawnych aby wójt ogłosił przetarg na swiadczenie usługi przewozu na trasie Pateraki _Kolbuszowa np. dwa razy dziennie
Cmolesianin
Cmolesianin 02.01.2018, 22:23
Taki urok mieszkania w puszczy - trza mieć własny samochód, czasy PKS-u już nie wrócą.
kkuyk
kkuyk 02.01.2018, 15:31
obudzili sie po fakcie trzeba bylo wczesniej dzilac. nie oplaca sie i tyle kursow nie ma podobnie jest w niwiskach w siedlance te trasy obsloguje prywatny drozszy o ponad 1zl przepodnik od pks-u i co zrobic kto nie ma samochodu a musi do miasta wyjechac musi sie na to godzic
Józek
Józek 01.01.2018, 19:01
Rozwiązanie sprawy transportu na terenie gminy , faktycznie leży w gestii wójta gminy. Starosta ma rację.

Pozostałe