Orszaki Trzech Króli w Majdanie Królewskim, Kopciach i Nowej Dębie [2018]

  • 5.01.2018, 09:31 (aktualizacja 06.01.2018 17:31)
  • js
Orszaki Trzech Króli w Majdanie Królewskim, Kopciach i Nowej Dębie [2018] Archiwum Korso W minionym roku w rolę trzech króli w Majdanie Królewskim wcielili się Mariusz Wołosz, Dariusz Bździkot i Waldemar Kamiński.
W tym roku orszak przejdzie ulicami ponad 500 miejscowości. Królowie pojawią się także w naszym powiecie i sąsiedniej Nowej Dębie.

W najbliższą sobotę, 6 stycznia, w uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli święto Trzech Króli, na ulice wyjdą m.in. mieszkańcy Majdanu Królewskiego.

W Majdanie

Orszak ruszy spod kościoła w Majdanie po mszy o godz. 10.30 i przejdzie krajową "dziewiątką". Nad bezpieczeństwem jego uczestników będą czuwali policjanci. Następnie orszak dotrze do Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie królowie pokłonią się narodzonemu Jezusowi z jasełek przygotowanym przez uczniów szkoły w Majdanie Królewskim.

Do remizy

Przejście Orszaku Trzech Króli zaplanowano również w Kopciach. Wyruszy on z miejscowego kościoła po mszy świętej o godz. 10. - W pochodzie ze śpiewem kolęd udamy się do remizy, aby tam, podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia - czytamy na stronie parafii.

W Dębie dwa

W Nowej Dębie ulicami miasta w wyruszą dwa orszaki. O godz. 13 z kościoła Matki Bożej Królowej Polski wyjdzie orszak azjatycki (zielony). O godz. 13.15 z kościoła Podwyższenia Krzyża ruszy orszak orszak afrykański (niebieski) i europejski (czerwony).

Trasa i finał

Uczestnicy Orszaku otrzymają korony i śpiewniki, a dzieci także chorągiewki orszakowe. - Orszak zielony przejdzie ulicami Szpitalną, Korczaka, Kwiatkowskiego, następnie skieruje się na Planty, gdzie zostaną przedstawione sceny orszakowe - wyjaśniają organizatorzy.

Z kolei orszak czerwony i niebieski przejdzie ulicami 1-go Maja i Jana Pawła II, aby połączyć się na Plantach z orszakiem zielonym. Finał uroczystości – złożenie darów, pokłon królów, wspólna modlitwa i kolędowanie - odbędzie się na tarasie Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie. Orszak 2018 zakończy ognisko na Plantach.

Parada w mieście

W Kolbuszowej Orszaku Trzech Króli nie będzie. Zaplanowano natomiast paradę kolędniczą, która o godz. 13.15 wyruszy z kolbuszowskiej Kolegiaty do Miejskiego Domu Kultury. Tam odbędzie się tegoroczny Przegląd Widowisk Kolędniczych.

 

js
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
konduktor
konduktor 5.01.2018, 16:05
W Majdanie przejdzie zygzakiem za proboszczem

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------