Konkurs na dyrektora GOKSiR w Raniżowie unieważniony

  • 6.01.2018, 15:34
  • Dominika Garbacka
Konkurs na dyrektora GOKSiR w Raniżowie unieważniony D. Garbacka
Konkurs na dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Raniżowie został unieważniony. Dlaczego?

W środę, 27 grudnia, wójt gminy Raniżów, wydał zarządzenie, w którym unieważnił konkurs  na stanowisko dyrektora GOKSiR-u. O powody anulowania konkursu zapytaliśmy włodarza gminy. - Członkowie komisji w głosowaniu niejawnym zajęli takie stanowisko, że nie są w stanie prowadzić dalej obrad i wyłonić kandydata - powiedział nam w rozmowie telefonicznej Władysław Grądziel, wójt gminy Raniżów. Dodał, że przyczyną takiego stanowiska komisji miały być jego zdaniem między innymi naciski ze strony lokalnych mediów i osób anonimowych.

Bez konsensusu
Z pytaniem o powody unieważnienia konkursu zwróciliśmy się również do sekretarza gminy, a jednocześnie przewodniczącego powołanej przez wójta komisji konkursowej. - W związku z tym, że komisja nie mogła dojść do konsensusu, pan wójt zarządzeniem unieważnił konkurs - mówi Marek Margański, sekretarz gminy Raniżów. Dodaje, że w wyznaczonym terminie wpłynęły cztery aplikacje, z których dwie nie spełniły wymogów formalnych. - W stosunku do jednego z kandydatów zakwalifikowanych do drugiego etapu komisja nie mogła dojść do porozumienia, czy ma on nieposzlakowaną opinię - wyjaśnił sekretarz Margański i dodał: - Teraz jest wszystko w rękach wójta, wszystko zależy od niego: czy będzie powoływał nową komisję, czy powoła kierownika pełniącego obowiązki dyrektora GOKSiR-u.

Co dalej?
Którą z dwóch możliwych decyzji podejmie wójt: powoła nową komisję konkursową, czy powoła kierownika pełniącego obowiązki dyrektora GOKSiR-u?  - Jeszcze się waham - mówi Władysław Grądziel. - Prerogatywa wójta jest taka, że to wójt jest organem wykonawczym i wójt stanie na wysokości zadania i wypełni tę próżnię - wyjaśnia.

Jak dodaje włodarz, jego ostatecznej decyzji w tej sprawie można spodziewać się po uchwaleniu przez Radę Gminy w Raniżowie budżetu na rok 2018. - Na razie jest próżnia, bo budżet nie jest uchwalony. Zatrudniając kogoś, muszę mieć pewną kasę, ponieważ jeżeli nie ma budżetu, to nie ma kasy - zaznaczył wójt. - Wszystko musi być po kolei: najpierw kasa, potem zatrudnienie, potem wypłata zatrudnionemu. Kolejność rzeczy jest naturalna i w niej będziemy się poruszać - stwierdził.

Do tematu będziemy wracać. 

Dominika Garbacka
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Karierowicz
Karierowicz 11.01.2018, 03:38
Wolany do budy a nie glos podnosicie wolany i ryby glosu nie maja
Gosc
Gosc 11.01.2018, 03:34
Przyjac mloda osobe po studiach a takich w gminie ranizow nie brakuje a nie jakis karirowiczow ktorych nie znam a z komentarzy to po prostu bije cyrk ludzie nie osmieszajcie sie wypisujevie takie bzdury ze pozal sie Boze nad ta gmina Ranizow
Wolan ze Stecow
Wolan ze Stecow 9.01.2018, 13:24
Darek wez sie wreszcie za jakas robota!!! Tylko nie w Gminie I bibliotece!!!
Wolan
Wolan 8.01.2018, 15:52
Darek to tylko pionek na szachownicy Grądziela. Dla wójta liczy sie tylko kasa,kasa, kasa. Zero szacunku dla starszych, chorych i biednych. Kończ waść Władziu i wstydu oszczędź. Czas na zmiany w Gminie Raniżów.
Wolan
Wolan 8.01.2018, 16:37
tia.............. Sławuś kiedy zwrócisz piniodze za niesłusznie pobrane diety radnego????
Mieszkaniec
Mieszkaniec 8.01.2018, 09:42
Przywrocmy normalnosc w Ranizowie!!!
Obiektyw
Obiektyw 8.01.2018, 08:13
Z perspektywy osoby stojącej z boku. Jak słyszę o tych kłótniach niejakiego Sławomira z Darkiem i czytam te komentarze to stwierdzam że obaj mają rozumy na poziomie wiewiórek i kwalifikują się do psychiatryka. Czy w tym Raniżowie i okolicach naprawdę nie ma mądrych i kulturalnych ludzi ?
nie ma
nie ma 8.01.2018, 08:43
nie ma
wolan
wolan 6.01.2018, 20:33
Chodzi o Sławomira? Podobno cały czas mieszka w Maurach i ma nieposzlakowaną opinię i z tego powodu jest ciągle nękany, pomawiany i zniesławiany oraz nie pisze listów anonimowych
Wolan z Pozduci
Wolan z Pozduci 7.01.2018, 08:24
Przestan juz Darek wypisywac te bzdury. Trzeba bylo siedziec we Francji. Na dyrektora sie nie nadajesz I koniec. Wojt chce Ciebie na sile tam wsadzic ale to zly powod.
wolan
wolan 7.01.2018, 10:48
Panie Slawomirusie tak się składa, że to ja pisałem a nie darek. a Ty zaczynasz coraz głosniej krzyczeć, ponieważ wszyscy już wiedzą kto sfałszował podpis pod listem anonimowym
Mieszkaniec
Mieszkaniec 7.01.2018, 13:32
Darek a podpisy jedenastu radnych ktorzy pisza ze nie spelniasz kryteriow na dyrektora tez byly sfalszowane?
wolan
wolan 7.01.2018, 17:48
Moim zdaniem Radni nie są od ustalania kto spełnia kryteria a kto nie. Ale Panie Sławomirze spokojnie. Już niedługo okaże się komu brakuje nieposzlakowanej opinii...
Gitek
Gitek 7.01.2018, 22:30
Lepiej przyznaj kto Ci pomagal prowadzic na fb ,,mieszkancy mazurow". Bo ludzie mowia ze Krysia
wolan z woli
wolan z woli 8.01.2018, 15:59
Sławomir za te pomówienia tez odpowiesz ;) dowiesz się ile kosztuje oczernianie ludzi :)

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------