Gmina Niwiska otrzymała kolejne dofinansowanie na rozwój energii odnawialnej

  • 7.01.2018, 12:15
  • Karolina Ziółkowska
Gmina Niwiska otrzymała kolejne dofinansowanie na rozwój energii odnawialnej pixabay.com
Mniejsze rachunki za prąd to marzenie niejednego z nas. Dla mieszkańców Niwisk ta mrzonka może już wkrótce okazać się bardzo realna, bo gmina otrzymała kolejne dofinansowanie na rozwój energii odnawialnej. Ale czy każdego stać na taką "oszczędność"?

Na ostatniej sesji Rady Gminy w Niwiskach (28 grudnia) samorządowcy przyjęli uchwałę w sprawie zaciągnięcia zobowiązań w zakresie wydatków inwestycyjnych na 2018. Jak tłumaczyła Elżbieta Wróbel, wójt gminy, to akt prawny, który musi zostać wdrożony w życie, by gmina mogła zawrzeć umowę na dofinansowanie odnawialnych źródeł energii (OZE).

16 mln do podziału
- Zarząd województwa podkarpackiego rozpatrzył z listy rezerwowej kolejne sześć pozycji projektów odnawialnych źródeł energii. Na piątej pozycji byliśmy my. Gmina Niwiska jako lider oraz sześć gmin w partnerstwie. Żeby zawrzeć umowę z zarządem województwa podkarpackiego na realizację OZE, każda gmina z tych siedmiu podejmuje uchwałę w sprawie zaciągnięcia zobowiązań do kwoty, która dotyczy daną gminę – tłumaczyła na ostatniej sesji Elżbieta Wróbel.

Jak dodała wójt Niwisk, kwoty owych zobowiązań mogą jeszcze ulec zmianie po ogłoszonym przetargu unijnym. – Jest to duży przetarg, bo o wartości prawie 16 mln złotych. W tej naszej uchwale mówi się tylko o kwocie, która dotyczy gminy Niwiska. Jest to 2 821 680, 34 zł, gdzie wpłaty od mieszkańców to 1 520 828, 97 zł, a RPO (pieniądze unijne) 1 768 857, 37 zł.  Zarządowi województwa zależy, żeby ta umowa była podpisana jak najszybciej, tak żeby do końca roku w tym wskaźniku wykorzystania środków unijnych było o te 16 mln złotych więcej – wyjaśniła Elżbieta Wróbel.

Więcej w 1 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

Karolina Ziółkowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Gosc
Gosc 10.01.2018, 02:07
Niwiska maja dobra i odwazna wojcine ktors nie boi sie wyzwan tak duzo robi dobrego dla tej miejscowosci
edek
edek 7.01.2018, 14:54
a w majdnie lipa, tacy spece od oze w gminie
Ja
Ja 7.01.2018, 14:15
A co w Gminie Kolbuszowa, Nie ma kto napisać dobrego projektu.

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------