Władze Dzikowca planują uruchomić "Klub Dziecięcy"

  • 8.01.2018, 05:00
  • kz
Władze Dzikowca planują uruchomić pixabay.com
Co zrobić z dzieckiem, kiedy kończy się urlop macierzyński i czeka nas powrót do pracy? Na przeciw temu problemowi wyszły władze Dzikowca, które w nowym roku planują uruchomić w Lipnicy "Klub Dziecięcy". Kto będzie mógł z niego skorzystać?

Żłobek czy opiekunka? Co zrobić z maluchem, kiedy po przerwie musimy wracać do pracy? Szczęśliwi rodzice, którzy mogą liczyć na "pomocną dłoń" dziadków. Problem opieki nad małym dzieckiem w takiej sytuacji jest tym większy, jeśli mieszkamy na wsi, gdzie dostęp chociażby do żłobka jest znacznie bardziej utrudniony. Jedną z form pomocy rodzicom w godzeniu pracy zawodowej z obowiązkami rodzinnymi jest klub dziecięcy. Realizuje te same funkcje, które pełni żłobek, jednak w mniejszym zakresie z uwagi na krótszy czas przebywania w nim dzieci.

- W klubie dziecięcym dziecko ma zapewnioną opiekę, ale również wychowuje się i poprzez zabawę (pod kierunkiem odpowiednio przygotowanej kadry), uczy nowych doświadczeń i umiejętności - informuje Genowefa Dębiak, sekretarz gminy Dzikowiec. 

W klubie dziecięcym mogą przebywać dzieci od pierwszego do trzeciego roku życia. Wyjątkowo, w przypadkach uzasadnionych rozwojem dziecka lub brakiem miejsc przedszkolnych, możliwe jest korzystanie z klubu dziecięcego przez dziecko starsze, jednak nie dłużej niż do ukończenia czwartego roku życia. W takim przypadku rodzice muszą złożyć odpowiednie oświadczenie osobie kierującej pracą klubu dziecięcego.

Więcej w 1 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

kz
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------