Marzenia o dwupasmówce

  • 9.01.2018, 15:15
  • dg
Marzenia o dwupasmówce K. Ziółkowska
- Czy w jakichś dalekosiężnych planach są możliwości rozbudowy drogi krajowej na dwupasmową? - zapytał podczas sesji jeden z radnych. Co na to przedstawiciel Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad?

Samorządowcy wykorzystując obecność przedstawiciela GDDKiA, pytali podczas listopadowej sesji o biegnącą przez gminę Majdan Królewski drogę krajową. Głos zabrał Bogusław Barnaś, samorządowiec z Huty Komorowskiej. Radny zapytał, czy droga krajowa nr 9 ma szansę w przyszłości być dwupasmowa. - Na części tego odcinka można jechać 90 km/h, a tak to na zmianę 70, 50, 70, 50. Niby to droga szybkiego ruchu, ale szybko nie da się tam jechać niestety - argumentował radny Barnaś. - Kiedyś do Rzeszowa jechało się pół godziny, a teraz z Majdanu trzeba liczyć godzinę. Mieszkańcy krajów zachodnich takie trasy jak Rzeszów - Radom robią w półtorej godziny, a my 50 km robimy w przeciągu godziny - tłumaczył.

Nie spełniają potrzeb
Na pytanie radnego odpowiedział obecny na obradach Sylwester Chanowski, przedstawiciel rzeszowskiego oddziału GDDKiA. - Nie mam takich informacji - odpowiedział i dodał: - Na pewno te drogi, które są, nie do końca spełniają potrzeby.

Przy okazji przedstawił statystyki dotyczące ruchu pojazdów na drodze krajowej. - Według badań, które były wykonywane co pięć lat, w 2010 r.  przez drogę krajową przejechało 6638 pojazdów na dobę, a w 2015 roku – 8575. Z tego, co liczyłem, wynika, że przez całą dobę, co pięć sekund drogą krajową przejeżdża pojazd - stwierdził.

Chodniki dla bezpieczeństwa
Przedstawiciel GDDKiA wspomniał również o rozpoczętym remoncie drogi krajowej nr 9 relacji Komorów - Majdan Królewski. - Jest to prawie czterokilometrowy odcinek. Przebudowa jest realizowana z "Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych" - powiedział. Dodał, że wszystkie możliwe rozwiązania w celu poprawy bezpieczeństwa zostaną w związku z inwestycją wprowadzone. - Zostanie wybudowany ciąg pieszy, z którego będą mogli korzystać rowerzyści, bo będzie bitumiczny - zapowiedział.

Swoje pytanie zadał także Tadeusz Styga, sołtys Komorowa. - Czy przy okazji będzie remontowany ten chodnik, który znajduje się na terenie Komorowa. Ten chodnik jest w dość fatalnym stanie - argumentował gospodarz Komorowa. Przedstawiciel GDDKiA potwierdził, że chodnik znajdujący się przy drodze krajowej zostanie wyremontowany.

Więcej w 1 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

dg
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
mieszkaniec
mieszkaniec 10.01.2018, 14:33
Panie Radny polecam krzyżówkę w Hucie Komorowskiej, skręt w lewo na tory jadąc od Majdanu. Zero widoczności na prawo. Lustro potrzebne albo te płoty zlikwidujcie !
marek
marek 9.01.2018, 17:01
a co z droga Kolbuszowa-Sokolow tyle sie mowilo i na tym gadaniu zostalo klamia w zywe oczy
podPiS
podPiS 9.01.2018, 20:43
to nie jest droga krajowa
kma
kma 9.01.2018, 21:41
to znaczy ze nie musi byc remontowana??

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------