Dofinansowanie dla kościoła w Raniżowie na prace konserwatorskie

  • 12.01.2018, 11:57
  • dg
Dofinansowanie dla kościoła w Raniżowie na prace konserwatorskie Archiwum Korso
Raniżowska parafia dostała ponad dwa miliony zł dofinansowania na prace konserwatorskie i roboty budowlane. Co w ramach unijnej dotacji zmieni się w tutejszym kościele?

Inwestycja została podzielona na dwa zadania. Pierwsze z nich obejmuje prace konserwatorskie wybranych elementów wystroju i wyposażenia zabytkowego kościoła w Raniżowie. Konserwacji poddane zostaną: polichromia, chór muzyczny, obudowa organów, drzwi w prezbiterium, cztery feretrony, belka łuku tęczowego i 16 witraży.

Ogrzewana podłoga
Drugie z zadań polega na robotach budowlanych wewnątrz kościoła. W ramach prac wykonana zostanie posadzka kamienna wraz z ogrzewaniem podłogowym oraz prace instalacyjne, w tym: instalacja elektryczna wewnętrzna i zewnętrzna, monitoring, sygnalizacja włamania i napadu, nagłośnienie, instalacja przeciwpożarowa oraz instalacja chłodzenia częściowego i przewietrzania.

Prawie trzy miliony
Celem projektu jest podniesienie atrakcyjności kulturalnej i zwiększenie dostępności dóbr kultury kościoła parafialnego. Wartość projektu wynosi w sumie ponad 2 mln 849 tys. zł, z czego 2 mln 381 tys. 690 zł to unijne dofinansowanie.

Więcej w 2 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

dg
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
znajomy
znajomy 12.01.2018, 15:49
proboszcz Ranizowa to niezly biznesmen. Wie że gdzie drwa rąbią tam wiora lecą a w takim towarzystwie to można coś zawsze zakombinować
zszokowany parafianin
zszokowany parafianin 12.01.2018, 12:33
Szczere gratulacje. Dziwie mnie tylko fakt ze za całość odpowiada firma Pana Rembisza i to bez przetargu itd. Pan Ryszard Rembisz to ten co dostał wyrok za wystawianie lewych faktur dla poprzednich wladz Gminy Raniżow. Pomijam już fakt licznych usterek i defektow tej firmy na remontowanych budynkach gminnych. Dobral sobie Ks. Proboszcz ekipe na ktorej oba pewno skorzystaja???????????????? Kasa nie sierdzi!!!
Inny parafianin
Inny parafianin 15.01.2018, 09:16
Gdyby zszokowany parafianin chodził do kościoła to wiedziałby, że był organizowany przetarg przez Urząd Marszałkowski w Rzeszowie. Zamiast cieszyć się, że dzieję się tak dużo dobrych rzeczy odzywa sie zwykła zazdrość. Zszokowany parafianinie mozesz sam wziąść się do roboty i coś zrobić, a nie zazdrościć ludziom, którym chce się pracować i zarabiać.

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------