Szkolny Klub Wolontariusza w kolbuszowskiej "Jedynce"

  • 14.01.2018, 15:57
  • opr. lw
Szkolny Klub Wolontariusza w kolbuszowskiej Szkoła Podstawowa nr 1 w Kolbuszowej
Z początkiem roku szkolnego w kolbuszowskiej "Jedynce" rozpoczął działalność Szkolny Klub Wolontariusza. Tworzy go już 60 uczniów.

Klub działa na podstawie opracowanego regulaminu i Kodeksu Etycznego Wolontariusza, którego przewodnim hasłem są słowa Jana Pawła II: "Wolontariat to przede wszystkim naturalny odruch serca, który przynagla każdego człowieka do pomocy drugiemu - swemu bliźniemu". Opiekę nad młodzieżą sprawują panie: Marta Potępa i Izabela Syniec.

Alternatywa dla nudy
Szkolny Klub Wolontariusza ma za zadanie organizować i świadczyć pomoc najbardziej potrzebującym, reagować czynnie na potrzeby środowiska, inicjować działania w środowisku szkolnym i lokalnym oraz wspomagać różnego typu inicjatywy charytatywne i kulturalne. - Wolontariat uczy młodych ludzi obowiązkowości i odpowiedzialności, rozwija w nich potrzebę kreatywnego myślenia. Poprzez pracę na rzecz potrzebujących młodzież odkrywa własną wartość, czuje się akceptowana, traktowana poważnie - wyjaśniają nauczycielki. - Praca w Klubie jest także doskonałą alternatywą dla nudy, daje młodym możliwość robienia czegoś ważnego i wartościowego - dodają.

Śpiewają, zbierają, czytają
Chociaż Szkolny Klub Wolontariusza działa dopiero cztery miesiące, ma na swoim koncie już wiele działań na rzecz lokalnej społeczności. We wrześniu uczniowie z "Jedynki" towarzyszyli podopiecznym Zespołu Szkół Specjalnych w Kolbuszowej Dolnej w kursie łucznictwa, zorganizowanym w Głogowie Małopolskim. Wzięli też udział w IV Marszu Środowiskowych Domów Samopomocy w Nordic Walking. Wraz ze Szkolnym Kołem Caritas uczestniczyli w zbiórce żywności na terenie kolbuszowskich sklepów, którą zorganizowała Regionalna Fundacja Rozwoju "Serce". - Od listopada wolontariusze rozpoczęli dyżurowanie w szkolnej jadalni, a podczas dyskoteki andrzejkowej w ZSS w Kolbuszowej Dolnej przeprowadzali zabawy i wróżby andrzejkowe.

Więcej w 2 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

opr. lw
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------