W Cmolasie za darmo można wypożyczyć sprzęt rehabilitacyjny

  • 27.01.2018, 11:57
  • Lidia Wyzga
W Cmolasie za darmo można wypożyczyć sprzęt rehabilitacyjny Fot. L. Wyzga Biuro wypożyczalni mieści się w Cmolasie w budynku Filii Warsztatów Terapii Zajęciowej (budynek naprzeciwko Domu Pomocy Społecznej, obok drewnianego kościółka). Wszystkie formalności, czyli umowę, wniosek i protokół wydania sprzętu, można załatwić z pracownikiem biura, panem Krzysztofem Grosiakiem (na zdjęciu z lewej).
Od początku stycznia w Cmolasie działa wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego, pielęgnacyjnego i wspomagającego. Materace przeciwodleżynowe, balkoniki, wózki inwalidzkie czy ortezy można pożyczyć na pół roku zupełnie za darmo.

Wypożyczalnia powstała w ramach projektu rzeszowskiej Caritas "Sprzęt pomaga". Do Cmolasu trafiło ponad 300 sztuk różnego rodzaju sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego. - Najwięcej mamy materacy przeciwodleżynowych i łóżek elektrycznych. Osoby zainteresowane znajdą u nas także aparaty do masażu, balkoniki, inhalatory, ortezy, rowerki stacjonarne, temblaki, ciśnieniomierze, a nawet kule i piłki rehabilitacyjne - wylicza Daniel Jakubowski, kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kolbuszowej.

Konieczne zaświadczenie
Z usług cmolaskiej wypożyczalni mogą skorzystać wszyscy mieszkańcy powiatu. Warunek jest jeden - konieczność skorzystania ze sprzętu rehabilitacyjnego czy medycznego musi być potwierdzona zaświadczeniem lekarskim. - My nie wymagamy stopnia niepełnosprawności, grupy inwalidzkiej czy niezdolności do pracy. Sprzęt wydajemy na podstawie zaświadczenia lekarskiego, które wystawia lekarz podstawowej opieki zdrowotnej lub specjalista - podkreśla kierownik WTZ. - Ważne jest, aby na zaświadczeniu obok pieczęci ZOZ-u oraz pieczęci i podpisu lekarza znalazły się takie informacje jak: imię i nazwisko osoby, która będzie korzystać ze sprzętu, jej adres, stan zdrowia, wskazanie, że ta osoba musi skorzystać ze sprzętu i wyszczególnienie, o jaki sprzęt chodzi - dodaje.

W biurze wypożyczalni w Cmolasie można też odebrać specjalny druk, który osoba zainteresowana otrzymaniem sprzętu może przekazać do uzupełnienia lekarzowi.

Więcej w 4 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

Lidia Wyzga
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------