LEKKA ATLETYKA. Za zawodnikami Tiki-Taka Kolbuszowa kolejny intensywny weekend

  • 3.02.2018, 05:00
  • MJ
LEKKA ATLETYKA. Za zawodnikami Tiki-Taka Kolbuszowa kolejny intensywny weekend Fot. Archiwum klubowe Magdalena Niemczyk (pierwsza z prawej) postępem i wynikami coraz mocniej upodabnia się do swojego sportowego wzorca – Ewy Swobody.
Za lekkoatletami kolbuszowskiej Tiki -Taki kolejny intensywny weekend. Część biła życiowe rekordy na mityngu w Toruniu, a inni dobrze reklamowali nas region w Spale i w Mielcu.

- Podobnie jak tydzień temu startowaliśmy w trzech miejscach. W sobotę czwórka zawodników pojechała do Torunia na ogólnopolski mityng, zaś pozostali lekkoatleci Tiki -Taki rywalizowali w Mielcu o medale mistrzostw Podkarpacia U-18. W niedzielę w Spale startował Szymon Zięba.To był bardzo intensywny, ale również bardzo udany weekend – ocenia Bogdan Karkut, trener naszego klubu.

Rywalizacja w sobotnim mityngu w Toruniu stała na niezwykle wysokim poziomie. - Najlepsi zawodnicy z Polski i gościnnie lekkoatleci z Jordanii postarali się o wiele znakomitych rezultatów – podkreślał Karkut. Klasę w biegu na 60 metrów pokazała mistrzyni Polski do 16 lat Magdalena Niemczyk. – Zaliczyła fenomenalny start. Nasza młodziutka sprinterka uzyskała czas 7,79 i awansowała do finału mityngu – wspominał nasz trener. 

W głównym biegu, podobnie jak w eliminacjach, zajęła szóste miejsce z czasem 7,83. - Magda była zdecydowanie najmłodszą uczestniczką finałowego biegu, a jej wynik z eliminacji 7,79 jest drugim w historii polskiej lekkoatletyki czasem młodziczki w biegu na 60 metrów. Lepsza była tylko słynna Ewa Swoboda - rekordzistka świata juniorek w biegu na 60 metrów – podkreśla Karkut.

Więcej w 5 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

MJ
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Przepraszamy, ale możliwość komentowania jest niedostępna.

Pozostałe