Mieszkańcy bronią swojego radnego a wójt Raniżowa pisze do wojewody o wygaśnięcie mandatu Sławomira Spaczyńskiego

  • 9.02.2018, 20:30
  • dg
Mieszkańcy bronią swojego radnego a wójt Raniżowa pisze do wojewody o wygaśnięcie mandatu Sławomira Spaczyńskiego Fot. Joanna Serafin
Żaden spośród pięciu członków komisji rewizyjnej nie przychylił się do wniosku wójta, aby wygasić mandat radnego Sławomira Spaczyńskiego. W obronie samorządowca z Mazurów stanęli przedstawiciele miejscowości.

Po tym jak radni nie poparli na sesji wniosku wójta Władysława Grądziela, aby wygasić mandat radnego Spaczyńskiego z Mazurów, temat trafił na komisję rewizyjną. Gospodarz gminy zarzuca samorządowcowi, że ten nie mieszka na terenie gminy, a jest jedynie na jej terenie zameldowany.

Podczas komisji (5 lutego) radny Sławomir Spaczyński odniósł się do uzasadnienia przygotowanego do uchwały w sprawie wygaszenia swojego mandatu oraz do zawartych w niej zarzutów.

- W Mazurach mam koncentrację swoich interesów życiowych i wiąże z Mazurami duże nadzieje. Zawsze starałem się wspierać różnego rodzaju inwestycje i do tej pory tak jest. Na Mazurach mam swoje kury, mam swoje ryby, mam samochód RKL, płacę podatki w Urzędzie Skarbowym w Kolbuszowej, mam prenumeratę w kiosku, odbieram pocztę poleconą - zapewnił radny.

W obronie Spaczyńskiego wystąpił sołtys Mazurów, Jan Adamczyk, który razem z mieszkańcami wystosował w tej sprawie pismo do przewodniczącego rady gminy.

 

Więcej w aktualnym Korso

dg
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Przepraszamy, ale możliwość komentowania jest niedostępna.

Pozostałe