Raniżów. Duże zmiany w budżecie na 2018 rok

  • 12.02.2018, 20:30 (aktualizacja 13.02.2018 10:18)
  • Dominika Garbacka
Raniżów. Duże zmiany w budżecie na 2018 rok Fot. J.Serafin Radny Jan Puzio, jak podkreślił w imieniu grupy radnych, złożył dwie poprawki do budżetu gminy. Poparła go większość, bo 9 spośród 15 samorządowców
Na co przeznaczyć prawie milion złotych z budżetu gminy? Swoje propozycje przedstawił jeden z radnych. I choć jego wnioski poparła większość, z taką decyzją nie godzi się wójt i reszta radnych.

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Raniżów (18 stycznia) samorządowcy uchwalili budżet gminy. Głosowanie nad uchwałą nie było jednak formalnością.

Pomysł na to, jak wykorzystać prawie milion złotych "odzyskanych" z dróg powiatowych, przedstawił Jan Puzio, radny z Raniżowa. Samorządowiec zaproponował, aby pieniądze, które pierwotnie zaplanowano przekazać na budowę chodników, przesunąć na drogi gminne w poszczególnych miejscowościach.

150 tys. zł miałoby trafić do Porąb Wolskich na drogę obok sklepu oraz drogę relacji Poręby - Stece. Kolejne 50 tys. zł miałoby zostać przeznaczone na drogę za szkołą w Zielonce. Zyskać miałyby także na tym podziale Korczowiska, do których miałoby trafić 100 tys. zł.

65 tys. zł popłynąć miałoby także do Staniszewskiego (15 tys. zł na drogę za szkołą w stronę lasu i 50 tys. zł na modernizację drogi na Bukowinie), a w sumie 150 tys. zł do Mazurów (50 tys. zł na drogę relacji Mazury - Olszowe od krzyżówki za mostem i 100 tys. zł na drogę od kościoła).

Pieniądze miałyby trafić także do Raniżowa: 290 tys. zł - dodatkowo  na ul. Kasztanową, 100 tys. zł na ul. Krakowską w Raniżowie oraz 35 tys. zł na drogę na Plackówce w Raniżowie. Radny zaproponował też, aby 20 tys. zł przeznaczyć na progi zwalniające na drogach gminnych. Na tym jednak propozycje zmian w budżecie się nie zakończyły.

Samorządowiec Puzio wnioskował też za tym, aby odebrać wójtowi zapisane w uchwale budżetowej uprawnienia.

Więcej w aktualnym wydaniu Korso

Dominika Garbacka
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Korański
Korański 16.02.2018, 13:03
Brawo Puzio tak trzymać
mieszkaniec
mieszkaniec 13.02.2018, 07:13
Bardzo mądre i przemyslane propozycje z troską o rozwoj calej Gminy. Brawo dla Radnego Jana Puzio!!!! a ten wójt Gradziel to za co pieniadze bierze ze nic nie mysli ??? patrzy tylko sklocić wszystkich i zabiega o podwýżkę dla siebie.

Pozostałe