Na terenie gminy Majdan powstaną nowe przystanki kolejowe

  • 23.07.2016, 09:32
  • Karolina Zięba
Na terenie gminy Majdan powstaną nowe przystanki kolejowe K.Zięba
Na ostatniej sesji (14 czerwca) w Majdanie Królewskim radni podjęli uchwałę w sprawie zawarcia umowy z PKP. Planowana od dawna przez władze gminy inwestycja budowy dwóch nowych przystanków kolejowych może rozpocząć się już w przyszłym roku. Czy to się uda?

Do uchwały w sprawie zawarcia przez gminę Majdan Królewski umowy z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., Zakład Lini Kolejowych w Rzeszowie wszyscy radni obecni na sesji przychylili się jednogłośnie. Dwa nowe przystanki kolejowe, które mają powstać na terenie gminy, to „Huta Szkoła” w Hucie Komorowskiej i „Majdan Polesie” w Majdanie Królewskim. Jak czytamy w owej uchwale, budowa kolejnych stacji na linii kolejowej nr 71 Ocice – Rzeszów Główny ma na celu poprawę lokalnej infrastruktury kolejowej ułatwiającej dostęp mieszkańcom gminy do lokalnego transportu kolejowego. Inwestycja ma być realizowana w latach 2016-2017, a ilość środków, jakie władze gminy będą musiały wygospodarować na ten cel, to około 1,1 mln złotych.

Choć jeszcze ostatnio wydawało się, że temat budowy kolejnych przystanków na terenie Majdanu przepadnie z kretesem, to jednak Jerzy Wilk, wójt Majdanu Królewskiego, tak jak obiecywał „tematu nie odpuścił”. Jak wyjaśnił na ostatniej sesji, owa uchwała to wynik porozumienia, jakie władze gminy wstępnie zawarły z PKP. - Chcemy wybudować dwa przystanki na linii Rzeszów-Ocice. Pomysł jest taki, żeby to nie gmina zajmowała się bezpośrednio realizacją tego zadania, tylko chcielibyśmy budowę tych przystanków zlecić działom PKP, które zajmują się takimi inwestycjami – tłumaczył na sesji włodarz Majdanu. 

Więcej w Korso nr 29/20.07.2016

 

Karolina Zięba
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------