Zmiany kadrowe w Komendzie Powiatowej Państwoje Straży Pożarnej w Kolbuszowej

  • 13.02.2018, 19:09 (aktualizacja 13.02.2018 19:13)
  • Joanna Serafin
Zmiany kadrowe w Komendzie Powiatowej Państwoje Straży Pożarnej w Kolbuszowej Fot. Łukasz Gałuszyński/PSP Kolbuszowa St. bryg. Florian Pelczar nie jest już szefem kolbuszowskiej straży pożarnej.
Od lutego obowiązki szefa kolbuszowskich strażaków pełni bryg. Krzysztof Samojeden.

Zmiany kadrowe spowodowane są przejściem na emeryturę st. bryg. Floriana Pelczara, który funkcję komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kolbuszowej pełnił od 2012 roku. Ze strażą był on związany od 1986 roku, a za aktywną i wzorową służbę został odznaczony m.in. Złotym Medalem "Za Zasługi dla Pożarnictwa.

Z kolei bryg. Krzysztof Samojeden, który obowiązki komendanta będzie pełnił przez najbliższe dwa miesiące, 1 września ubiegłego roku został powołany na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego PSP w Kolbuszowej.

Kto po tym czasie będzie szefem kolbuszowskich strażaków? O to pytamy mł. bryg. Marcina Wieczerzaka, rzecznika prasowego PSP Kolbuszowa. Jak wyjaśnia nasz rozmówca, kandydat jest ustalany i powoływany na to stanowisko przez komendanta wojewódzkiego PSP, w uzgodnieniu ze starostą kolbuszowskim.

Bryg. Krzysztof Samojeden od lutego pełni obowiązki komendanta powiatowego PSP w Kolbuszowej.

St. bryg Florian Pelczar ze strażą pożarna był związany od ponad 30 lat. Teraz będzie wypoczywał na emeryturze.

Joanna Serafin
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe