45-latek zgubił się w lesie. Mieszkańcowi gminy Cmolas pomogli kolbuszowscy policjanci

  • 14.02.2018, 20:44 (aktualizacja 14.02.2018, 21:13)
  • js

Podziel się:

Oceń:

45-latek zgubił się w lesie. Mieszkańcowi gminy Cmolas pomogli kolbuszowscy policjanci  Fot. J.Serafin Policjanci dotarli do pozostawionych na śniegu śladów, a następnie do znajdującego się w lesie zziębniętego mężczyzny.
Mężczyzna, będący pod wpływem alkoholu, mógł nie przeżyć nocy.

W niedzielę, 11 lutego, około godz. 21. dyżurny kolbuszowskiej policji odebrał telefon od mężczyzny, który zgubił się w lesie. Telefonujący z trudem wypowiadał słowa, było mu zimno i nie mógł odnaleźć drogi do domu.

Podczas rozmowy ze zgłaszającym dyżurny ustalił, że telefonujący to 45-letni mieszkaniec gminy Cmolas, natychmiast też wysłał w rejon jego zamieszkania policyjne patrole. - Ze względu na późną porę i ujemną temperaturę powietrza istniało realne zagrożenie dla życia mężczyzny - mówi Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik kolbuszowskiej policji.

Funkcjonariusze przeszukując rejon Porąb Dymarskich dotarli do mężczyzny, u którego tego wieczoru miał przebywać 45-latek. Z jego relacji wynikało, że około godz. 19.30 zaginiony wyszedł od niego i miał zamiar iść do swojego domu.

Wraz ze znajomym 45-latka policjanci pojechali w rejon lasu w Porębach Dymarskich. To właśnie w tym kierunku miał się udać mieszkaniec gminy Cmolas. Tam też odnaleźli pozostawione na śniegu ślady butów. Po śladach dotarli do miejsca, gdzie usłyszeli ciche wołanie. Po chwili zauważyli też sylwetkę mężczyzny.

- 45-latek nie wiedział gdzie jest, był zmarznięty i miał przemoknięte ubranie. Jak się okazało, mężczyzna znajdował się pod działaniem alkoholu. Policjanci przekazali go pod opiekę znajomemu.- dodaje oficer prasowy.

 

js

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe