Wójt wchodzi w kompetencje szefa rady w Raniżowie. Nie podoba się to Ryszardowi Rzeszutkowi

  • 17.02.2018, 14:30
  • Dominika Garbacka

Podziel się:

Oceń:

Wójt wchodzi w kompetencje szefa rady w Raniżowie. Nie podoba się to Ryszardowi Rzeszutkowi Fot. J.Serafin Radni skrytykowali zachowanie wójta Grądziela.
Wójt Grądziel bez wiedzy przewodniczącego rady gminy wysyła w jego imieniu do jednego z radnych kopię zawiadomienia o sesji. Na takie zachowanie włodarza nie godzi się jednak szef rady. - Zrobił pan to z pełną premedytacją. Gratuluję samopoczucia - podsumowuje Ryszard Rzeszutek, szef rady gminy.

Informacja o tym, że wójt bez wiedzy przewodniczącego skierował w jego imieniu pismo do radnego Spaczyńskiego, wyszła na jaw podczas komisji rewizyjnej (5 lutego).

Jak przekazał podczas obrad komisji radny z Mazurów, list z zawiadomieniem o sesji i adnotacją "Do rąk własnych", otrzymał dzień przed sesją, czyli 17 stycznia. Jak podkreślił radny, nie było to jednak pismo skierowane przez przewodniczącego rady, ale przez osobę trzecią.

Po obejrzeniu zawiadomienia, które Sławomir Spaczyński przyniósł na komisję jako dowód, głos zabrał Ryszard Rzeszutek, który wprost zapytał wójta:  - Panie wójcie, czy to pańskie dzieło? Bo nie jest podpisane.

Wywołany do odpowiedzi włodarz stwierdził, że wysyłając zawiadomienie o sesji do Spaczyńskiego, gmina dopełniła obowiązków, które zostały "przeoczone". - W przypadku radnego Spaczyńskiego przeoczone zostało doręczenie. Przewodniczący rady nie jest upoważniony do doręczeń - stwierdził Władysław Grądziel, wójt gminy Raniżów.

 

Więcej w aktualnym Korso

Dominika Garbacka

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Radca z Mazur
Radca z Mazur 18.02.2018, 22:58
Panie Sławomirze jak tam kury?? Sanapid już był oglądać te kurki czy nie mają kurzej grypki??
radca
radca 18.02.2018, 09:10
Jest to ewidentne przekroczenie uprawnien słuzbowych funkcjonariusza publicznego. Na to jest paragraf Panie Grądziel

Pozostałe