SIATKÓWKA. Sybiccy myślą o przyszłości

  • 17.02.2018, 20:30
  • Marcin Jastrzębski
SIATKÓWKA. Sybiccy myślą o przyszłości Fot. Zdjęcie klubowe Początkująca grupa, która trenuje w Niwiskach, dopiero zaznajamia się z siatkarskimi podstawami.
Dodatkowe zajęcia siatkarskie w Trześni, Siedlance, Niwiskach i Weryni to sposób Agnieszki Wilk-Sybickiej na zbudowanie odpowiedniego zaplecza dla Niwy Niwiska. Pomaga jej mąż - Stanisław.

Od listopada pani Wilk-Sybicka, na co dzień nauczycielka wychowania fizycznego (pracuje w Niwiskach, Trześni i w Siedlance) i trener ligowej drużyny kadetek Niwy Niwiska, zajęła się organizacją zajęć z mini siatkówki w Trześni i w Siedlance. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu (zwykle w środy).

- Na zajęcia chodzą 22 dziewczęta z trzech roczników, od 5 do 7 klasy szkoły podstawowej. Mam 3 osoby z Niwisk, 9 z Trześni, 9 z Siedlanki i jeszcze jedną dziewczynę z Kolbuszowej - zaznacza Wilk-Sybicka.

Młode adeptki siatkówki z gminy Niwiska mogą nie tylko regularnie trenować, ale mają również możliwość sprawdzenia się podczas wewnętrznych turniejów. Nazwano je turniejami o puchar młodych siatkarek. Pierwszy z nich odbył się już w listopadzie, drugi w styczniu.

– W marcu będzie kolejny i chcę, żeby rozgrywać je regularnie co dwa miesiące – zaznacza trenerka. Do zabawy dołączyć mogą kolejne dziewczęta. W turniejowej rywalizacji nikt nie odpuszcza. Rozgrywki toczą się systemem każdy z każdym, więc nikt nie może narzekać, że pograł za mało.

– To nie są luźne gierki, prowadzę dokładną klasyfikację, mecze są bardzo zacięte. Dziewczyny traktują te spotkania poważnie – zaznacza Wilk-Sybicka.

Więcej w aktualnym Korso

Marcin Jastrzębski
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------