Kierowcy błądzą w Majdanie Królewskim. Radny Mariusz Wołosz interweniuje

  • 19.02.2018, 14:30
  • Karolina Ziółkowska

Podziel się:

Oceń:

Kierowcy błądzą w Majdanie Królewskim. Radny Mariusz Wołosz interweniuje Fot. K.Ziółkowska Jedną ze ślepych ulic w Majdanie Królewskim jest ulica Słowackiego.
Radny zaapelował na ostatniej sesji, aby przy ślepych ulicach postawić znaki "droga bez przejazdu". Co na to urzędnicy?

Głos w sprawach różnych zabrał podczas ostatniej sesji (30 stycznia) radny Mariusz Wołosz. Samorządowiec zwrócił  uwagę na problem, który powstaje podczas wypadków na drodze krajowej nr 9 w Majdanie Królewskim na sąsiednich względem drogi krajowej ulicach.

- Chodzi mi o drogi bez przejazdu, czyli tak zwane drogi ślepe, jak ulica Matejki, Słowackiego, Mickiewicza czy Racławicka - powiedział radny Wołosz. Wyjaśnił, że w przypadku kiedy na drodze krajowej dochodzi do wypadków i innych zdarzeń drogowych, a droga krajowa zostaje zamknięta, wtedy samochody zjeżdżają na boczne ulice i po nich krążą.

Radny poinformował, że jedna z takich sytuacji miała miejsce 5 stycznia. - Wypadek wydarzył się o godzinie 15. Droga (krajowa - przyp. red.) była zamknięta przez pięć godzin, a samochody wjeżdżały w te cztery drogi i krążyły po ciemku - wyjaśnił radny. Dodał, że sytuacja powtórzyła się 28 stycznia.

Samorządowiec zauważył, że tego typu sytuacje stwarzają niebezpieczeństwo. - Samochody, które wjeżdżają  w te ślepe drogi, wycofują i staje się to dość niebezpieczne.

Jak zaznaczył radny Wołosz, problem zgłasza nie pierwszy raz i zwrócił się bezpośrednio do urzędników: - Bardzo prosiłbym o zastosowanie przy tych ulicach znaków "Droga bez przejazdu".

Więcej w aktualnym Korso

Karolina Ziółkowska

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
drogowiec
drogowiec 20.02.2018, 06:28
Apeluję o odsłonięcie zakrętu w Hucie Komorowskiej (pierwszy w prawo od Majdanu). Nie ma widoczności przy skręcie na tory. Nie ma żadnego lustra a płoty zagrodzone. Wszyscy o tym wiedzą a nikt nic nie robi. Niech Korso to nagłośni.
Majdanianka
Majdanianka 19.02.2018, 19:55
Wołosz to ten co ma ten kościelny portal w Majdanie ? mógłby gość odblokować komentarze , no ale strach chyba przed wójtem na to mu nie pozwala ... a szkoda
zgred
zgred 20.02.2018, 09:09
Wraz z małżonką przy każdej nadarzającej się okazji nachalnie tuli się do kleru i zbiera za to profity - Z-za Dyrektora ZS nr 2 w Nowej Dębie.
wasylisek
wasylisek 19.02.2018, 15:01
Ciekaw jestem co stało za decyzja zezwalającą na 24 godzinna sprzedaż alkoholu w samym centrum Majdanu? Czy radny Wołosz o tym pomyślał? Czy w Majdanie nie jest aż takie zapotrzebowanie na całodobowy monopolwy, zarzygane ławki i oszczany rynek? Czas pogonic te zgraje jesienią!

Pozostałe