Jest szansa na powstanie pięciu plenerowych siłowni na terenie gminy Raniżów

  • 20.02.2018, 14:30
  • Dominika Garbacka

Podziel się:

Oceń:

Jest szansa na powstanie pięciu plenerowych siłowni na terenie gminy Raniżów Fot. Dominika Garbacka Jedna ze stref aktywności miałaby powstać przy ul. ks. Gołdasza w Raniżowie.
Na terenie gminy Raniżów ma powstać niebawem pięć Otwartych Stref Aktywności. Radni zabezpieczyli na ten cel pieniądze w tegorocznym budżecie.

Gmina będzie mogła otrzymać pieniądze w ramach programu Ministerstwa Sportu i Turystyki na budowę stref w dwóch wariantach: podstawowym (siłownia plenerowa i strefa relaksu) i rozszerzonym (siłownia plenerowa, strefa relaksu, sprawnościowy plac zabaw i ogrodzenie terenu z zagospodarowaniem zieleni).

Wariant podstawowy zaplanowano utworzyć w czterech miejscach: w Woli Raniżowskiej na Kącie, w Mazurach na placu w centrum wsi obok Izby Regionalnej, w Staniszewskiem obok Domu Ludowego oraz w centrum Raniżowa.

Rozszerzony i droższy wariant strefy aktywności ma powstać w Raniżowie przy ul. ks. Gołdasza (osiedle Domowe).

Na każdy z wariantów podstawowych rada przeznaczyła po 25 tysięcy. Natomiast na wariant rozszerzony przy ulicy ks. Gołdasza - 40 tysięcy zł. Resztę kosztów ma pokryć dofinansowanie.

Jeśli gminie uda się zakwalifikować do programu, może otrzymać na to zadanie 50 lub 75 procent dofinansowania.

 

Dominika Garbacka

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
mieszkańcy
mieszkańcy 20.02.2018, 16:56
Wszystko dzięki pomysłom radnego Jana Puzio. Gratulujemy inicjatywy i dziękujemy za super inicjatywe.
starszy referent stajenny
starszy referent stajenny 21.02.2018, 19:13
zamiast pod sklep to na siłownię i na zdrowie wyjdzie, tylko żeby nie poniszczyli sprzętu to dobrze zamocować i zakotwić najlepiej w betonie

Pozostałe