Najnowocześniejszy angiograf trafił do szpitala w Mielcu. Skorzystają z niego również pacjenci z naszego powiatu

  • 23.02.2018, 14:30
  • Szymon Burek, js
Najnowocześniejszy angiograf trafił do szpitala w Mielcu. Skorzystają z niego również pacjenci z naszego powiatu Fot. Szymon Burek/korso.pl Pierwsze zabiegi z udziałem nowej aparatury wykonano przy obecności dziennikarzy.
Przy pomocy aparatury leczone będą także serca mieszkańców naszego powiatu.

Angiograf "Siemens Artis One", bo o nim właśnie mowa, to najwyższej klasy sprzęt do obrazowania medycznego, który dotychczas pojawił się jedynie w dwóch szpitalach w Polsce – w Poznaniu oraz Opolu. Oznacza to, że mielecka kardiologia jest jedną z trzech w kraju i jedyną na Podkarpaciu, która może pochwalić się tak zaawansowaną aparaturą. Kilka dni temu odbył się pierwszy zaplanowany zabieg przy użyciu nowego sprzętu. Trwał prawie pół godziny i zakończył się sukcesem.

Mielecka kardiologia rocznie przyjmuje około 1500 pacjentów z całego regionu. Najwięcej trafia tu mieszkańców z powiatów: mieleckiego, kolbuszowskiego, ropczycko-sędziszowskiego i dębickiego. Sprzęt, który od kilku dni znajduje się w sali operacyjnej mieleckiego PAKS-u, to ogromny przełom w dziedzinie leczenia interwencyjnego. Tutejsi lekarze do tej pory pracowali na dziesięcioletnim już angiografie.

 - Aparat, który kupiliśmy, jest wyjątkowo nowoczesny. Obraz, który widzi lekarz za pomocą tego urządzenia, jest niezwykle precyzyjny. W porównaniu z poprzednim aparatem jest to przepaść pod względem jakości, rozdzielczości i również pod względem dawki promieniowania. To urządzenie stosuje jedno z najniższych dawek promieniowania rentgenowskiego - komentuje Marek Rojek, koordynator ds. inwestycji Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu.
 

Szymon Burek, js
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------