Radna Urszula Rzeszut - Baran apeluje o posprzątanie centrum Dzikowca

  • 24.02.2018, 14:30
  • Karolina Ziółkowska
Radna Urszula Rzeszut - Baran apeluje o posprzątanie centrum Dzikowca Fot. Dominika Garbacka Puste butelki po alkoholu, niedopałki papierosów i różnego rodzaju śmieci, których komuś zwyczajnie nie chciało się wrzucić do stojącego obok kosza. Tak wygląda wnętrze jednego z przystanków w centrum Dzikowca.
Centrum wsi straszy swym wyglądem – tak w skrócie można podsumować to, jak po "wieczornych libacjach" wyglądają publiczne miejsca na terenie Dzikowca.

Na problem porozrzucanych wszędzie śmieci zwróciła uwagę na ostatniej sesji (19 stycznia) Urszula Rzeszut-Baran, radna wsi Dzikowiec. - Ja mam sprawę odnośnie czystości w centrum Dzikowca, bo niestety, ale te nieczystości, które zostają pewnie po jakichś libacjach wieczornych strasznie to centrum nam szpecą – mówiła radna.

Jak dodała Urszula Rzeszut-Baran, to głównie puste butelki i śmieci różnego rodzaju. - Bardzo apeluję o kontrolowanie czy zlecenie odpowiednim służbom sprzątania od czasu do czasu tych odcinków, bo niestety nie ma to dobrego wyglądu. Na dodatek mam tę informację także od osoby, która nie jest w ogóle mieszkańcem naszej gminy, więc postrzeganie przez innych ludzi tego miejsca nie jest zbyt dobre. Może zacznijmy od centrum, żeby utrzymać czystość, przynajmniej przy gminie – przyznała radna Dzikowca.

Do dyskusji na temat wyglądu gminy włączyli się także inni samorządowcy. - Myślę, że to jest bardzo dobry wniosek. Ja bym go poszerzył o całą gminę – wyraził swoją opinię Edward Klecha, przewodniczący rady gminy.

Jak się bowiem okazało, nie tylko centrum Dzikowca wymaga często interwencji służb porządkowych. - Ja już nawet nie chcę mówić o przystankach – dodała Urszula Rzeszut -Baran. - Wszystkie publiczne miejsca na terenie całej gminy należałoby chociaż dwa razy w miesiącu przeglądnąć i uporządkować. A zwłaszcza te przystanki – stwierdził przewodniczący rady gminy.

Więcej w aktualnym Korso

 

Karolina Ziółkowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
dzikowiak
dzikowiak 24.02.2018, 20:29
to moze zrobcie miejsce gdzie mlodziez w spokoju bedzie mogla posiedziec a nie musza obstawiac przystanki. kolejne martwe prawo ktore nic nie wniesie bo takie sprzatanie powinno odbywac sie codziennie przy weekendzei

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------