W ubiegłym roku trzy pary z powiatu kolbuszowskiego wzięły ślub poza kościołem i urzędem

  • 25.02.2018, 20:30
  • Joanna Serafin

Podziel się:

Oceń:

W ubiegłym roku trzy pary z powiatu kolbuszowskiego wzięły ślub poza kościołem i urzędem
Niecałe dwa lata - to jeden z najkrótszych staży młodego małżeństwa, które zdecydowało się na rozwód. Par z naszego powiatu, które nie chciało dzielić ze sobą dalszego życia, było w minionym roku ponad 60.

Na terenie gminy Kolbuszowa jedna trzecia zawartych związków małżeńskich w minionym roku to śluby cywilne. Tekst przysięgi, przed urzędnikiem państwowym, wyrecytowało w sumie 30 par.

Za każdym razem oświadczenie zaczynające się od "Świadomy praw i obowiązków wynikających z założenia rodziny..." wypowiadano w urzędzie przy ul. Obrońców Pokoju w Kolbuszowej. Zwykle są to soboty. - W dni ustawowo wolne od pracy ślubów nie dajemy - wyjaśnia Ewa Gul - Czachor, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Kolbuszowej.

Nie zawsze jednak przysięgę trzeba składać w urzędzie. Od kilku lat narzeczeni mogą wybrać sobie miejsce, w którym zawrą związek małżeński. Taka opcja jednak dodatkowo kosztuje - extra 1000 zł + standardowe 84 zł za sporządzenie aktu małżeństwa.

W minionym roku, po raz pierwszy, ślubu poza USC udzieliła Jadwiga Stec z Majdanu Królewskiego. - Było to w domu weselnym "Weranda" w Komorowie - mówi urzędniczka z ponad 35-letnim stażem pracy i dodaje, że zgodnie z przepisami, ślubu może udzielić tylko na terenie swojej gminy.

Więcej w aktualnym Korso

Joanna Serafin

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe