Mieszkańcy gminy Niwiska nie będą mogli skorzystać z dofinansowania na wymianę starego pieca centralnego ogrzewania na bardziej ekologiczny

  • 26.02.2018, 20:30
  • Karolina Ziółkowska
Mieszkańcy gminy Niwiska nie będą mogli skorzystać z dofinansowania na wymianę starego pieca centralnego ogrzewania na bardziej ekologiczny Mieszkańcy gminy Niwiska nie będą mogli skorzystać z dofinansowania na wymianę starego pieca centralnego ogrzewania na bardziej ekologiczny. Dlaczego?
Ja informują urzędnicy, na terenie gminy Niwiska nie będzie możliwości składania wniosków na dofinansowanie wymiany kotłów centralnego ogrzewania na bardziej nowoczesne czy gazowe z funduszy Unii Europejskiej. Dlaczego? Jak się okazuje, wszystko za sprawą zbyt czystego powietrza.

- Gmina Niwiska nie ma wpływu na taką sytuację, gdyż na jej terenie nie stwierdzono przekroczeń poziomu dopuszczalnego pyłu zawieszonego PM10, poziomu dopuszczalnego pyłu zawieszonego PM2,5 oraz poziomu docelowego benzo(a)pirenu na podstawie Programu Ochrony Powietrza dla strefy podkarpackiej. Podsumowując to trochę żartem, mamy po prostu zbyt czyste powietrze - informuje Kazimierz Kwaśnik, inspektor Urzędu Gminy w Niwiskach.

Na Podkarpaciu projektem wymiany starych kotłów grzewczych na nowe objęto 41 gmin, w których odnotowano przekroczenie stężeń pyłów PM-10. W naszym powiecie o dofinansowanie na ten cel będą mogli starać się m.in. mieszkańcy gminy Kolbuszowa.

Więcej w aktualnym Korso

Na terenie gminy Niwiska nie stwierdzono przekroczeń poziomu dopuszczalnego pyłu zawieszonego PM10, którego zbyt wysoki poziom jest podstawą ubiegania się o dofinansowanie wymiany starych kotłów grzewczych.

Karolina Ziółkowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Ameba
Ameba 27.02.2018, 08:51
Nie ma się co martwić niedługo w gminie ma być fabryka mebli - powietrze przekroczy normy - będą dofinansowania.
mieszkaniec gminy niwiska
mieszkaniec gminy niwiska 26.02.2018, 20:53
Chyba jest się czym cieszyc ze mamy tak czyste powietrze nie takie jak w mielcu jestem dumny ze mieszkam w gminie z tak czystym powietrzem i ludźmi którzy rozumieją co to czyste powietrze

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------