Fotograf Wojciech Jachyra zaprezentował w Weryni swoje prace

  • 23.02.2018, 13:17 (aktualizacja 23.02.2018 14:01)
  • Dominika Garbacka
Fotograf Wojciech Jachyra zaprezentował w Weryni swoje prace Fot. Dominika Garbacka Wojciech Jachyra - rocznik 87. Urodził się w Kolbuszowej, wychował w Weryni. Fotograf mody, pasjonat sztuki, varsavianista z zamiłowania. Regularnie publikuje swoje prace w polskich i zagranicznych magazynach. Tworzy autorskie projekty fotograficzne i sesje mody. Od kilku sezonów odpowiedzialny za tworzenie kampanii wizerunkowych polskiej marki MALE-ME. Od jakiegoś czasu związany z Gdańskiem. Tam mieszka i pracuje.
W sobotę (17 lutego) odbyła się pierwsza autorska wystawa fotograficzna Wojciecha Jachyry, młodego fotografa pochodzącego z Weryni.

Spotkanie z fotografem rozpoczęło się o godz. 17 w Pałacu Tyszkiewiczów w Weryni. Poprowadziła je Agnieszka Mierzejewska z MiPBP w Kolbuszowej.

W klimat spotkania wprowadziły publiczność uczennice Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni. Na scenie wystąpiły Patrycja Gielarowska, autorka wierszy i Justyna Witas, miłośniczka fletu.

Wspomnienia

W trakcie spotkania organizatorzy wystawy przedstawili prezentację rodzinnych zdjęć  Wojciecha Jachyry. Artysta podzielił się z publicznością swoimi wspomnieniami i  doświadczeniami. Jak przyznał, sukces nie przyszedł od razu.

- Do Warszawy wyjechałem jakieś sześć lat temu specjalnie po to, aby zostać fotografem. Nie miałem jakiejś rozległej wiedzy fotograficznej, nie dysponowałem też doskonałym sprzętem, bo zaczynałem od lustrzanki - opowiedział Wojciech Jachyra.

Pierwsze portrety

- Kiedy kupiłem pierwszą lustrzankę, pojechałem z mamą na grzyby. Mama zbierała grzyby, a ja fotografowałem las. Takie były moje pierwsze przygody z fotografią i choć przyroda była pierwsza, nie poprzestawałem na tym - przyznał fotograf i dodał: - W technikum zacząłem fotografować koleżanki i kolegów z klasy i wtedy też ukierunkowałem się na fotografię modową i portretową.

Dwadzieścia zdjęć

Wystawa była pierwszą autorską wystawą fotograficzną Wojciecha Jachyry. Złożyło się na nią 20 zdjęć z pierwszych pięciu lat pracy na rynku fotografii mody. Zawiera efekty pracy z najgorętszymi nazwiskami polskiego modelingu, a także z nazwiskami z pierwszych stron gazet, takimi jak: Helena Narowicz, Sonia Bohosiewicz, Michalina Olszańska czy Rafał Maślak.

Dominika Garbacka

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------