W gminie Cmolas powstanie chodnik i zatoka

  • 26.07.2016, 08:03 (aktualizacja 26.07.2016, 08:08)
  • Lidia Grabiec

Podziel się:

Oceń:

W gminie Cmolas powstanie chodnik i zatoka J.Serafin
Blisko 20 tys. zł cmolascy radni postanowili przekazać powiatowi kolbuszowskiemu na pomoc w realizacji zadań. O jakie inwestycje i w jakich miejscowościach chodzi?

Mowa tu o dwóch zadaniach. Pierwsze, na które gmina zamierza przeznaczyć dokładnie 10 804 zł, to budowa chodnika dla pieszych w Dąbrówce przy drodze powiatowej relacji Cmolas – Świerczów. – Są to pieniądze z funduszu sołeckiego sołectwa Dąbrówka – wyjaśnił Eugeniusz Galek, wójt gminy i dodał: - Zebranie wiejskie w tymże sołectwie uchwaliło, aby te pieniądze przeznaczyć na chodnik między skrzyżowaniem drogi gminnej w Dąbrówce a przystankiem. Patrząc w kierunku Świerczowa, chodnik będzie się znajdował po lewej stronie. Radni, zachęceni przez Stanisława Sukiennika, przewodniczącego rady, zagłosowali za przekazaniem powiatowi kolbuszowskiemu wspomnianej kwoty. 
Druga inwestycja, którą gmina Cmolas postanowiła wesprzeć finansowo, to budowa zatoki parkingowej w Porębach Dymarskich. Na ten cel miałoby powędrować nieco ponad 8 tys. zł z funduszu sołeckiego tej miejscowości. 

Więcej w Korso nr 29/20.07.2016

 

Lidia Grabiec

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe