PIŁKA NOŻNA. Nowe zawodniczki wzmocniły skład Sokół Kolbuszowa Dolna

  • 1.03.2018, 08:04 (aktualizacja 01.03.2018 08:21)
  • Marcin Jastrzębski
PIŁKA NOŻNA. Nowe zawodniczki wzmocniły skład Sokół Kolbuszowa Dolna Fot. Marcin Jastrzębski Sokół (z piłką Małgorzata Kot) na wiosnę będzie miał szerszy skład i powinien pozostać w czołówce rozgrywek. Obecnie zajmuje trzecie miejsce ze stratą 7 punktów do lidera z Katowic.
Julia Jarząb, Aleksandra Machnica i Klaudia Cholewa. Te trzy byłe zawodniczki DAP-u Dębica wzmocniły kadrę pierwszoligowego Sokoła Kolbuszowa Dolna.

Wszystkie mają już za sobą występy na poziomie drugiej ligi. – Jestem zadowolony z możliwości poszerzenia kadry. Nowe piłkarki podniosą poziom całej drużyny – cieszy się Ryszard Mokrzycki, trener kolbuszowianek.

Sokółki przygotowania rundy rewanżowej rozpoczęły już 8 stycznia. W międzyczasie zaliczyły obóz w Cmolasie. Jarząb to skrzydłowa, Machnica powalczy o miejsce w linii obrony, a Cholewa w pomocy. Odejść może bramkarka Ewa Koman.

– Myśli o przerwaniu gry w piłkę. Ma dużo na głowie, a dojazdy z Rzeszowa zajmują sporo czasu – tłumaczy Mokrzycki. Nasz pierwszoligowiec jest jednak przygotowany na ewentualną nieobecność Koman. Gotowa do wejścia między słupki jest Olga Miszczak, w obwodzie jest kolejna wychowanka Aleksandra Draus.

– Wolałbym, żeby Ewa jeszcze została. Olga mogłaby się jeszcze przy niej podszkolić. Nie będę jednak panikował, jak zabraknie Koman. Olga może już walczyć na dobrym poziomie – podkreśla Mokrzycki.

Sokółki pierwszy mecz kontrolny rozegrały w minioną niedzielę w Radomiu z miejscową Czwórką. 4 marca nasze zawodniczki sprawdzą się z Tarnovią Tarnów, 10 marca z Wandą Kraków, a 17 marca ze Spartakusem Daleszyce (test seniorek i juniorek). Pierwszy bój o punkty nasz zespół zaliczy 24 marca, gdy w Warszawie zmierzy się z miejscową Pragą. Sokół nie ma już realnych szans na awans, na pewno nie spadnie z zaplecza ekstraligi.

– To jest idealny moment na to, by ogrywać młode zawodniczki i próbować nowych rozwiązań. Możemy już myśleć o tym, co czeka nas w kolejnym sezonie – zaznacza Mokrzycki. Klub z Kolbuszowej Dolnej na razie nie chce o tym mówić głośno, ale ambicją działaczy, sztabu szkoleniowego i samych zawodniczek jest awans do ekstraligi.

 

Marcin Jastrzębski
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------