Radni z Kolbuszowej wnioskują do GDDKiA o zwiększenie prędkości na odcinkowym pomiarze prędkości w Kolbuszowej Górnej

  • 2.03.2018, 08:26 (aktualizacja 02.03.2018 08:38)
  • Lidia Wyzga
Radni z Kolbuszowej wnioskują do GDDKiA o zwiększenie prędkości na odcinkowym pomiarze prędkości w Kolbuszowej Górnej Fot. Joanna Serafin Odcinkowy pomiar prędkości w Kolbuszowej Górnej funkcjonuje od końca 2015 roku. Średnia prędkość przejazdu kierowców jest liczona na odcinku 3,5 km. Jedna z bramek ustawiona jest w Kolbuszowej (w pobliżu skrętu na ul. Wiktora), druga stoi w Kolbuszowej Górnej (obok sklepu).
Piotr Panek nie ustępuje. Najmłodszy samorządowiec wystąpił z wnioskiem, aby rada miejska skierowała pismo do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Chodzi o możliwość zwiększenia prędkości na odcinku kontrolnym w Kolbuszowej Górnej z 50 do 70 km/h. Co istotne, większość radnych była "za".

Wniosek formalny, który radny przedstawił na ostatniej sesji (22 lutego), poruszył zebranych. Samorządowiec z Kolbuszowej Dolnej po raz kolejny podkreślił, że powstanie chodnika również po drugiej stronie drogi w Kolbuszowej Górnej znacznie wpłynęło na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców wioski. Zwiększenie prędkości na odcinku kontrolnym z 50 km/h do 70 km/h, jego zdaniem, nie powinno więc zagrażać pieszym.


Prędkość czy bezpieczeństwo?
Wniosek Panka podzielił radnych. Słów poparcia dla jego propozycji nie szczędził Julian Kłoda. Zupełnie innego zdania był Jan Fryc, przedstawiciel Kolbuszowej Górnej.

- Z tego, co się rozeznałem, w ciągu 20 lat na tej drodze zginęło prawdopodobnie 50 osób. Ale dla panów widzę ważniejsza jest prędkość, a nie bezpieczeństwo ludzi - mówił rozemocjonowany samorządowiec.


Umowa z mieszkańcami
Burmistrz Kolbuszowej przypomniał, że już w ubiegłym roku na zebraniu wiejskim w Kolbuszowej Górnej wypłynął temat zwiększenia obowiązującej prędkości na odcinku kontrolnym. Zdania wśród mieszkańców były podzielone.

- Umówiliśmy się, że jeśli mieszkańcy zbiorą podpisy, że są za podniesieniem prędkości, to my taki wniosek przekażemy dalej - zaznaczył Jan Zuba.

 

Sześć na tak
Jak każdy wniosek formalny, także i ten przedstawiony przez Piotra Panka musiał zostać poddany pod głosowanie radnych. I chociaż Józef Fryc, wiceprzewodniczący rady, proponował, aby sprawą najpierw zajęła się komisja finansowa, samorządowiec z Dolnej nie odpuszczał.

- Zgłaszam wniosek formalny o zwrócenie się, jako Rada Miejska Gminy Kolbuszowa do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych w celu zwiększenia prędkości w obszarze obowiązywania odcinkowego pomiaru prędkości w Kolbuszowej Górnej do 70 km/h - powiedział stanowczo Piotr Panek.

Sześciu radnych poparło jego wniosek. Czterech było przeciwnych, a dwóch wstrzymało się od głosu. - Wniosek uzyskał poparcie, w związku z tym takie pismo zostanie przygotowane i wysłane do dyrekcji - oznajmił Krzysztof Wilk, przewodniczący rady.

Więcej w aktualnym Korso

 

Lidia Wyzga
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
SP45
SP45 6.10.2018, 09:52
Czemu los Nas karze takimi debilami u koryta ? Mają 50 ale chcą 70 i to prędkości średniej ! to jest prawie półtora razy większa prędkość i dwa razy większa energia do wyhamowania ! podniesienie do 60 km/h nie wystarczy? przecież wszyscy chcą w miarę bezpiecznie żyć...
qwe
qwe 17.03.2018, 21:13
Teraz są chodniki po obu stronach drogi a 20 lat temu nie było
gosc 12345
gosc 12345 5.03.2018, 13:01
pytanie zasadnicze , ile było kolizji i wypadków na tym odcinku po wprowadzeniu ograniczeń, ile rannych i zabitych? tu chodzi o ludzkie życie!! które wielu kierowców ma po prostu w d..ie
Suzi
Suzi 3.03.2018, 21:23
Również popieram. Tam mimo że można jechać 50 km/h są tacy co jadą 30-40 km/h. Wyprzedzić nie ma jak, a to denerwuje.
70:)
70:) 3.03.2018, 17:04
popieram
Ja
Ja 3.03.2018, 00:01
Brawa za odwage!

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------