W Kolbuszowej Ryszard Sziler promował swój tomik poezji "Wiersze przydrożne"

  • 2.03.2018, 20:30
  • Lidia Wyzga
W Kolbuszowej Ryszard Sziler promował swój tomik poezji Fot. Lidia Wyzga Uczestnicy środowego spotkania w bibliotece mieli okazję posłuchać wybranych wierszy z tomiku promocyjnego czytanych przez samego autora.
Uczestnicy spotkania zorganizowanego w bibliotece, mogli nie tylko posłuchać wybranych utworów, ale przede wszystkim nieco bliżej poznać samego autora.

- Trudno mówić o Ryśku, ponieważ wszyscy go znamy, choć nie do końca. Pewne jest to, że to osoba w naszym środowisku wyjątkowa - takimi słowami Andrzej Dominik Jagodziński, dyrektor MiPBP, rozpoczął środowe (21 lutego) spotkanie.

I rzeczywiście, sam bohater wieczoru przyznał, że jest takim "człowiekiem orkiestrą", zespołem, który robi bardzo dużo rzeczy.

Dorobek artystyczny Ryszarda Szilera jest naprawdę imponujący. Kolbuszowianin jest m.in. ilustratorem książek, grafikiem, metaloplastykiem, poetą, a także autorem tekstów do sztuk teatralnych.

Oprócz tego Ryszard Sziler maluje, rysuje, rzeźbi. Jak sam przyznał, stworzył ponad 300 ikon i obrazów, które głównie można spotkać w domach prywatnych, ale też kościołach i kaplicach.

W tomiku "Wiersze przydrożne", które jeszcze w 2017 roku wydała Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej, znajduje się ponad 50 wierszy z różnych lat. W zbiorku znalazły się również obrazy i monotypie stworzone przez artystę.

Więcej w aktualnym Korso

 

Lidia Wyzga
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------