Radni z gminy Raniżów nie zgodzili się na wygaszenie mandatu Sławomira Spaczyńskiego

  • 03.03.2018, 18:00
  • Dominika Garbacka

Podziel się:

Oceń:

Radni z gminy Raniżów nie zgodzili się na wygaszenie mandatu Sławomira Spaczyńskiego Fot. Dominika Garbacka Przeciwko stwierdzeniu wygaszenia mandatu radnego Sławomira Spaczyńskiego głosowało 10 radnych. Pozostałe pięć osób wstrzymały się od głosu.
Nikt spośród 15 samorządowców nie zagłosował za stwierdzeniem wygaśnięcia mandatu radnego Sławomira Spaczyńskiego. Co tuż przed głosowaniem w tej sprawie powiedzieli sobie wójt z radnym Spaczyńskim?

Przypomnijmy. Uchwała dotycząca wygaszenia mandatu radnego pojawiła się już na styczniowej sesji. Wniosek wójta o jej wprowadzenie do porządku obrad nie uzyskał jednak wystarczającego poparcia samorządowców.

Temat jednak wrócił, bo jak się okazało, wójt zdążył już wcześniej powiadomić wojewodę, że ma wątpliwości co do faktycznego miejsca zamieszkania radnego Spaczyńskiego. Wojewoda zobligował przewodniczącego rady do działania.

 
Bez podstaw

Sprawa trafiła do komisji rewizyjnej (5 lutego), a jej członkowie nie stwierdzili podstaw do wygaśnięcia mandatu. Ostateczną decyzję radni mieli podjąć podczas ostatniej sesji (22 lutego). Zanim jednak doszło do głosowania głos zabrał m.in. Ryszard Rzeszutek, szef rady.

Jak poinformował, w niedzielę (18 lutego) w Mazurach odbyło się zebranie sołeckie. - Razem z panem wójtem brałem udział w tym zebraniu i poruszyłem temat pana radnego Spaczyńskiego - zaznaczył przewodniczący.

Jak dodał, kwestia wygaszenia mandatu radnemu Spaczyńskiemu została poddana pod głosowanie. W zebraniu uczestniczyło ponad 120 mieszkańców Mazurów. - Wieś jednogłośnie opowiedziała się za tym, żeby pan Spaczyński nadal sprawował mandat radnego wsi Mazury - stwierdził.

 
Grądziel pyta

Do przedstawionych przez radnych (Mateusza Niemczyka i Ryszarda Rzeszutka) stanowisk odniósł się wójt.

- Zostaliście państwo zobowiązani przez wojewodę do sprawdzenia stanu prawnego i faktycznego. Przedmiotem nie były tutaj zasługi, bo zasługi człowieka przedstawia się raczej w innych okolicznościach - stwierdził Władysław Grądziel, wójt gminy Raniżów.

Włodarz zwrócił się też bezpośrednio do radnego Spaczyńskiego. - Czy zamieszkuje pan w Mazurach? Chcę, żeby odniósł się pan do tego pytania - zaznaczył.

Wywołany do odpowiedzi radny oświadczył, że podtrzymuje wszystko, co do tej pory w tej sprawie powiedział (zarówno podczas komisji rewizyjnej, jak i podczas sesji).

- Wszystko, co powiedziałem, jest prawdą. Wiążę nadzieje z Mazurami. W miarę możliwości przebywam i zamieszkuję w Mazurach - stwierdził radny Sławomir Spaczyński. Jak dodał, sytuacja rodzinna i zdrowotna powoduje, że przebywa on też w innych miejscach.

Więcej w aktualnym Korso

Dominika Garbacka

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
łukaszek
łukaszek 13.03.2018, 08:44
spaczynski nie pownien byc radnym bo nie mieszka w mazurach
Wyborca
Wyborca 04.03.2018, 07:12
Od kiedy to wójt decyduje kto może być radnym a kto nie?

Pozostałe