W Dzikowcu pary z 50-letnim stażem małżeństwa nie otrzymały medali. - Dlaczego? - pytała nasza Czytelnika.

  • 03.03.2018, 13:24 (aktualizacja 03.03.2018, 13:34)
  • Karolina Ziółkowska

Podziel się:

Oceń:

W Dzikowcu pary z 50-letnim stażem małżeństwa nie otrzymały medali. - Dlaczego? - pytała nasza Czytelnika. Fot. Joanna Serafin Jubilaci na pamiątkę otrzymują medale za długoletnie pożycie małżeńskie.
- Dlaczego w Dzikowcu nie było jubileuszu małżeństw? Znam osobiście parę, która obchodziła w zeszłym roku złote gody - mówiła oburzona Czytelniczka, która zadzwoniła do naszej redakcji. Zapytaliśmy urzędników o to, kto za organizację takiej uroczystości odpowiada i dlaczego jubilaci nie mogą liczyć na medale?

Jak przyznała kobieta, sama w rodzinie ma parę, która w zeszłym roku obchodziła pięćdziesięciolecie małżeńskiego pożycia. - W 2017 roku nie było w ogóle jubileuszu. Dlaczego? Osobiście znam parę, która świętowała taką rocznicę - mówiła nasza Czytelniczka.

Jak dodała, nie jest to jedyne małżeństwo, które w zeszłym roku obchodziło złote gody. - Jest więcej takich par. W każdej gminie małżeństwa dostają medale, listy gratulacyjne, a u nas? Na co oni czekają? - pytała oburzona kobieta.

W tej sprawie zwróciliśmy się do urzędników w Dzikowcu. Jak udało nam się dowiedzieć, uroczystości związane z jubileuszem małżeństw w gminie Dzikowiec organizowane są z inicjatywy wójta, który zaprasza dostojne pary.

Obchody nie odbywają się jednak każdego roku. Ostatnio uroczystość wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie miała miejsce jesienią 2016 roku. Dlaczego?

- Kierując się doświadczeniem z lat ubiegłych, kiedy to nie wszystkie pary obchodzące złote gody były zainteresowane udziałem w uroczystości, podjęto decyzję o połączeniu dwóch roczników jubilatów. Chodzi tu o małżeństwa zawarte w 1967 i 1968 roku. Takie rozwiązanie było już praktykowane w poprzednich latach - informuje Małgorzata Cudo, kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego w Dzikowcu.

Kolejny jubileusz odbędzie się więc w tym roku.


W 2017 roku złote gody w naszym powiecie obchodziło 70 par małżeńskich. Uroczystości nie odbyły się tylko w Dzikowcu.
Niwiska - 5 par
Majdan Królewski - 19 par
Raniżów - 9 par
Cmolas - 11 par
Kolbuszowa - 26 par

Karolina Ziółkowska

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
iki
iki 04.03.2018, 13:06
tyle lat z kim wytrzymac nie chciec go/jej zamordowac to duzy wyczyn ja mam swoj staz ledwie 1/5 z tego a juz swojego lubego mam dosc chociaz bym w ogien zanim skoczyla ;-) gdzie tu dozyc do takich godow

Pozostałe