W Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej odbył się etap okręgowy olimpiady geograficznej

  • 6.03.2018, 14:30
  • Lidia Wyzga
W Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej odbył się etap okręgowy olimpiady geograficznej Fot. LO Kolbuszowa Kolbuszowskie liceum reprezentowała Magdalena Czachor z klasy 3b.
60 uczniów z 22 szkół średnich z województwa podkarpackiego zmierzyło się w etapie okręgowym XLIV Olimpiady Geograficznej.

Organizatorem konkursu było kolbuszowskie Liceum Ogólnokształcące. Zanim jednak uczestnicy zmierzyli się w etapie okręgowym, musieli pozytywnie przejść przez pierwszy etap. A ten wcale nie był łatwy.

- Polegał on na napisaniu pracy naukowo-badawczej na jeden z czterech podanych wcześniej tematów - wyjaśnia Piotr Bujak, nauczyciel geografii w kolbuszowskim LO.

Wszystkie prace ocenione zostały ocenione według ścisłe określonych kryteriów, a do etapu okręgowego zakwalifikowały się osoby, które otrzymały co najmniej 75 procent maksymalnej liczby punktów.

Kryterium to spełniło 60 uczniów z 22 szkół średnich z województwa podkarpackiego i to właśnie oni wzięli udział w zawodach okręgowych zorganizowanych przez LO w Kolbuszowej. W tym gronie znalazła się uczennica kolbuszowskiego ogólniaka.

- Z naszej szkoły do pierwszego etapu etapu zgłosiły się w sumie cztery osoby, ostatecznie pracę ukończyły dwie. Do etapu okręgowego zakwalifikowała się Magdalena Czachor, uczennica klasy 3b - mówi dumny nauczyciel.  

Więcej w aktualnym Korso

Lidia Wyzga
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------