Wynosiła łańcuszki w torebce. Grozi jej pięć lat za kratkami

  • 8.03.2018, 07:30
  • Joanna Serafin
Wynosiła łańcuszki w torebce. Grozi jej pięć lat za kratkami
Prawie sześć tysięcy złotych kosztowały dwa łańcuszki, które 39-latka ukradła w sklepie jubilerskim w Kolbuszowej.

W piątek, 16 lutego, po godz. 15.30 do sklepu z biżuterią w Ropczycach weszła kobieta, która poprosiła o okazanie złotych łańcuszków. Okazało się, że część z oglądanych precjozów chowała do kieszeni kurtki i do torebki. Przedłużająca się wizyta i niepewne zachowanie klientki wzbudziły czujność sprzedawczyni, która wezwała ochronę sklepu. Szybko powiadomiona została również policja.

- W trakcie dokonanego przeszukania osoby i odzieży klientki ujawniono w torebce cztery złote łańcuszki, o wartości 2137 zł, zabrane przez kobietę chwilę wcześniej - mówi Ewa Romankiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Okazało się, że w torebce kobieta posiadała również złoty łańcuszek, którego metka świadczyła o pochodzeniu z innego sklepu. - Szybko ustalono, że łańcuszek ten został skradziony w tym samym dniu w sklepie jubilerskim w Kolbuszowej. Jego wartość wynosiła 939 zł. Przedmiotem kradzieży w Kolbuszowej był jednak nie tylko ten zabezpieczony łańcuszek, ale również drugi o wartości  4800 zł - dodaje przedstawicielka rzeszowskiej. prokuratury. 

Sprawczyni kradzieży, którą okazała się 39 - letnia mieszkanka Chełma, przedstawiono zarzut kradzieży złotej biżuterii w Ropczycach i Kolbuszowej o łącznej wartości 7876 zł.

- Podejrzana przyznała się do obu kradzieży, swoje zachowanie tłumaczyła trudną sytuacją rodzinną i materialną. Przedstawione przez podejrzaną motywy kradzieży, w świetle dokonanych ustaleń, jawią się jako niewiarygodne. Na mieniu podejrzanej dokonano zabezpieczenia majątkowego, które pozwala na wyrównanie pozostałej wartości szkody, tj. kwoty 4800 zł - informuje Ewa Romankiewicz.

Kobiecie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Joanna Serafin
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------