Ulica Jana Pawła II w Kolbuszowej do poprawki. Urzędnicy nie wiedzą, ile będą kosztować dodatkowe prace

  • 12.03.2018, 07:30
  • Lidia Wyzga
Ulica Jana Pawła II w Kolbuszowej do poprawki. Urzędnicy nie wiedzą, ile będą kosztować dodatkowe prace Fot. Lidia Wyzga W sprawie zmian na ulicy Jana Pawła II jeszcze nie zostało powiedziane ostatnie słowo. Gdy tylko pozwoli na to pogoda, wykonawca przystąpi do kontynuacji prac.
Nadal nie wiadomo, ile gmina zapłaci za korekty na ulicy Jana Pawła II. Pewne jest natomiast to, że na poszerzeniu łuków się nie skończy.

Przypomnijmy. Przebudowa ulicy Jana Pawła II była najbardziej oczekiwaną inwestycją 2017 roku. Niestety, efekt finalny rozczarował niektórych mieszkańców. Na wysokie krawężniki, kłopotliwe zwężenia jezdni przy wysepkach i zbyt wąskie wyjazdy z sąsiednich ulic narzekali kierowcy samochodów osobowych, dostawczych i autobusów.

Pracownicy magistratu wzięli sobie do serca uwagi mieszkańców i jeszcze pod koniec roku opracowali plan poprawy wyremontowanej za prawie 1,8 mln zł ulicy.

Są łuki...

Teraz kierowcom łatwiej wyjeżdża się już z ulicy Partyzantów, placu parkingowego pomiędzy blokami oraz spod basenu. Wykonawca na zlecenie gminy poszerzył łuki przy wyjazdach z tych ulic w grudniu i styczniu.

- Łuki te pozwolą na dogodniejsze opuszczanie trzech skrzyżowań - mówił nam w styczniu Andrzej Selwa z działu promocji urzędu miejskiego. Przedstawiciel magistratu zaznaczył przy tym, że przeprowadzone prace nie są poprawkami.

- Roboty te zostały zlecone przez urząd w celu poprawy komfortu jazdy dla kierujących pojazdami - podkreślił urzędnik.

...i będzie szerzej

Na poszerzeniach łuków się jednak nie zakończy. W planach jest także wykonanie dodatkowych poszerzeń pasa jezdni między wysepkami oraz zaokrąglenia krawężników przy wysepkach. Na te zmiany trzeba będzie jednak poczekać.

- Z uwagi na panujące warunki atmosferyczne roboty zostały wstrzymane do czasu wystąpienia warunków umożliwiających kontynuowanie robót - wyjaśnia nam przedstawiciel urzędu miejskiego.

Temat kłopotliwego przejazdu obok wysepek poruszył też na ostatniej sesji (22 lutego) Stanisław Długosz. W odpowiedzi Jan Zuba apelował o cierpliwość. - Prace zostaną dokończone, jak tylko warunki pogodowe pozwolą. Cierpliwie poczekajmy do wiosny - apelował burmistrz.

Na koniec

Za prace, które mają poprawić komfort jazdy kierującym, będzie musiała zapłacić gmina. W dalszym ciągu nie wiadomo jednak, jaka to będzie suma. - Rozliczenie nastąpi po wykonaniu wszystkich robót - zaznacza krótko Andrzej Selwa.

Lidia Wyzga
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
marko
marko 14.03.2018, 06:26
Zaplaci gmina, a dlaczego nie osoby odpowiedzialne za ten bubel?

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------