Mieszkańcy Woli Raniżowskiej walczą o remont drogi

  • 12.03.2018, 20:16
  • Dominika Garbacka

Podziel się:

Oceń:

Mieszkańcy Woli Raniżowskiej walczą o remont drogi Fot. Dominika Garbacka Dziurawy, połatany i w dużej części bez chodników - tak wygląda odcinek drogi powiatowej biegnący przez Wolę Raniżowską.
Na pismo, pod którym podpisało się 700 mieszkańców sołectwa, odpowiedział już starosta Józef Kardyś.

Pismo mieszkańców Woli Raniżowskiej trafiło na biurko starosty 31 stycznia. Wolanie poprosili o gruntowny remont drogi powiatowej na odcinku, który przebiega przez ich miejscowość.

Jak zaznaczyli, droga powiatowa ciągnie się od Majdanu Królewskiego, przez Kopcie i Lipnicę aż do Raniżowa. - Wykonana jest praktycznie w całości, tylko odcinek biegnący przez Wolę Raniżowską od Lipnicy do kościoła (w Woli - przyp. red.) wymaga gruntownego remontu nawierzchni jezdni i budowy chodników w tej części - argumentowali.

- Do tej pory z cierpliwością czekaliśmy na tę, tak bardzo potrzebną w naszej miejscowości, inwestycję. Ale gdy dowiedzieliśmy się, że w tym roku ani droga, ani chodniki nie będą wykonywane i nie wiadomo, kiedy możemy się tego spodziewać, bardzo nas to zaniepokoiło. Tym bardziej że kilkakrotnie słyszeliśmy zapewnienia, że prace przy budowie drogi i chodników ruszą w tym roku - uzasadniali.

Mieszkańcy, którzy podpisali się pod pismem, stwierdzili, że obecna sytuacja zagraża bezpieczeństwu ich oraz ich dzieci. - Przy bardzo złym stanie drogi, braku chodników i dużym natężeniu ruchu poruszanie się po drodze jest niebezpieczne dla wszystkich, a głównie dla najmłodszych i najstarszych mieszkańców - napisali.

Jak dodali, bardzo zły stan drogi oraz brak chodników nie sprzyja osobom młodym. - To także brak perspektyw dla młodych, którzy chcieliby się wybudować w Woli Raniżowskiej, ale nie stwarza się im sprzyjających warunków - czytamy w liście do starosty.

Wolanie zaznaczyli też, że ich miejscowość liczy prawie 2 tysiące mieszkańców. - W powiecie kolbuszowskim i okolicznych nie ma chyba tak dużej miejscowości, w której byłaby  droga w tak fatalnym stanie, bez chodników - napisali i dodali, że drogą jeżdżą nie tylko samochody osobowe, ale również ciężarówki, motocykle, rowery, ciągniki i inne maszyny rolnicze.


Więcej w aktualnym Korso

Dominika Garbacka

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Epsilon
Epsilon 15.03.2018, 01:43
To jest jedyna wieś gdzie dzieją się tak absurdalne rzeczy! Nawierzchnia drogi to tragedia,ale pijaki chodzace srodkiem ulicy, dzieci jeżdżące na lodzie przy -5stopniach na hulajnogach i rowerach, biegajace krowy i świnie po drodze i masa psów to jakis obłęd ! 30na godzine i mniej tamtedy trzeba jechac, zeby przezyc i nikogo nie zabic.
Optymista
Optymista 13.03.2018, 18:26
Każdy obiecywał remont drogi jak i budowę chodnika przed wyborami a teraz Starosta zrzuca winę na Wójta , Wójt na Starostę. To jakiś absurd aby mieć takie drogi i to powiatowe. Nawet na Ukrainie mają lepsze warunki.
Wolanin
Wolanin 12.03.2018, 21:02
E tam , jak są dziury to wszyscy jeżdżą wolną , ale fakt chodniki to by się przydały ...

Pozostałe