Nie jest zagrożony termin zakończenia prac przy przebudowie dawnej syganogi w Kolbuszowej

  • 17.03.2018, 07:30
  • Lidia Wyzga

Podziel się:

Oceń:

Nie jest zagrożony termin zakończenia prac przy przebudowie dawnej syganogi w Kolbuszowej Fot. Joanna Serafin W Oddziale Edukacji Kulturalnej i Regionalnej, który będzie pełnił funkcję Muzeum Miasta, znajdą się m.in. galeria miejska oraz sala koncertowa.
Cały czas trwają prace związane z adaptacją dawnego budynku synagogi na potrzeby Oddziału Edukacji Kulturalnej i Regionalnej. Otwarcie obiektu nastąpi wczesną jesienią.

Budynek z zewnątrz już zmienił się nie do poznania. Ma nowy dach i okna, a także elewację (choć jeszcze nie skończoną). Prace prowadzone są także wewnątrz.

- Zostało zamontowane już ogrzewanie podłogowe, działa też kotłownia, więc prace mogą być prowadzone nawet w zimie - mówił na ostatniej sesji (22 lutego) Andrzej Dominik Jagodziński, dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej. - Duża sala już została odmieniona. Zaawansowane są także prace w małej sali na górze, w tym słynnym babińcu - dodał dyrektor.

Wykonawca remontu z pracami musi uporać się do września. Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej, jest pewny, że termin zostanie dopilnowany.

Więcej w aktualnym Korso

 

Lidia Wyzga

Zdjęcia (3)

Fot. UM Kolbuszowa

Fot. UM Kolbuszowa

Fot. UM Kolbuszowa

Fot. UM Kolbuszowa

Fot. UM Kolbuszowa

Fot. UM Kolbuszowa


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe