W Raniżowie powstanie dzienny dom seniora. Będzie to trzecia, tego typu, placówka w powiecie kolbuszowskim

  • 18.03.2018, 07:30
  • Dominika Garbacka
W Raniżowie powstanie dzienny dom seniora. Będzie to trzecia, tego typu, placówka w powiecie kolbuszowskim Fot. Dominika Garbacka Placówka ma zacząć działać najprawdopodobniej od 2019 roku.
Gmina Raniżów otrzymała z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej 277 tysięcy złotych dotacji. Dzięki pieniądzom powstanie Dzienny Dom Senior +.

Dofinansowanie, które otrzymała gmina, pozwoli na przebudowę oraz wyposażenie pomieszczeń budynku po byłym hotelu na stadionie w Raniżowie. Tam właśnie swoją siedzibę będzie miał "Senior+".

- Odbędzie się to przez adaptację pomieszczeń na parterze. Powstanie tam kuchnia, łazienki, korytarz, pomieszczenie klubowe, szatnia, pokój zabiegowo - pielęgniarski, winda oraz schody - wyjaśniła podczas ostatniej sesji rady gminy (22 lutego) Monika Stopińska - Pacyna z Urzędu Gminy w Raniżowie.

Jak dodała, pomieszczenia znajdujące się na pierwszym piętrze również znajdą swoje zastosowanie: - Na piętrze powstanie strefa aktywności ruchowej, pomieszczenia do odpoczynku oraz pomieszczenie do terapii indywidualnej.

Dzienny Dom Senior+ będzie przeznaczony dla osób nieaktywnych zawodowo w wieku 60 plus. Jak informują pracownicy urzędu gminy,  osoby, które będą uczęszczać do "Seniora", będą do niego dowożone. Na miejscu będą otrzymywać też ciepły posiłek.

- Jeśli uczestnicy będą chcieli, to będą mogli sami gotować, bo nie ma tutaj żadnych oblig, żeby to był katering, tym bardziej, że będziemy mieć tam kuchnię - poinformowała inspektor. Jak dodała, z uwagi na trwałość projektu, gmina będzie musiała utrzymać dom przez co najmniej trzy lata.

Więcej w papierowym wydaniu Korso

Dominika Garbacka
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsokolbuszowskie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Wolan
Wolan 20.03.2018, 10:47
Darek podpisuj sie jak coś piszesz.
super
super 18.03.2018, 12:43
Super pomysł Panie Wójcie!

Pozostałe

optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------